Klacht: Kosten voor Bestelling 1211080902422070

Nicoandries op 10 december 2012 over MiniInTheBox.com in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 14 december 2012
Reactie van het bedrijf:

"Beste klant, We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij MinInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak, we zoeken graag met u naar een passende oplossing. Wij hebben zojuist een email...

Status Opgelost
Datum 10 december 2012

Een klant van MiniInTheBox.com heeft een klacht ingediend over onverwachte import- en formaliteitskosten van 23,02 euro, die niet voorafgaand aan de bestelling waren vermeld. Hoewel de klant tevreden is over de producten, geeft hij aan dat deze hoge kosten de bereidheid om opnieuw te bestellen beïnvloeden, tenzij er een tegemoetkoming voor de kosten wordt aangeboden.

Mijn Klacht:

Op 07/12/12 ontving ik mijn bestelling. Voor de tweede maal ben ik zeer tevreden over de producten. Doch deze maal heeft Bpost International mij Importkosten en Formaliteitkosten van 23,02 euro aangerekend dewelke door jullie bedrijf niet aangegeven worden. Ik vind dat jullie hierdoor zwaar in de fout gaan. Dit is een hoge importkost voor een bestelling van 30,86 euro. Ik wilde nog een bestelling doen via jullie bedrijf maar zal dit enkel doen als er een tegemoetkoming gebeurt voor de geleden kosten. Het product dat ik wilde bestellen betreft: Elegant Aluminium Watch Wrist Strap for iPod Nano 6 (Assorted Colors)#00451615 (Zwarte kleur).De prijs van het product komt overeen met de geleden kosten. Ik vraag niet om een tegemoedkoming in cash geld daar ik nog van jullie bedrijf gebruik wil maken. Maar wens weer niet voor een verassing te staan van importkosten.

mvg
Nico

Gewenste Oplossing:

Tegemoedkoming voor bestelling van product Aluminium Watch Wrist Strap for iPod Nano 6 (Assorted Colors)#00451615 (Zwarte kleur). \"Zonder importkosten\"

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door MiniInTheBox.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat MiniInTheBox.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

MiniInTheBox.com

Heeft op 14 december 2012 om 07:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

"Beste klant,

We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij MinInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak, we zoeken graag met u naar een passende oplossing.

Wij hebben zojuist een email naar u gestuurd met daarin een voorstel tot oplossing. Mocht u hierover nog verdere vragen hebben, dan kunt u contact met ons opnemen in een antwoord op de verstuurde e-mail.

Met vriendelijke groet,

De Klantendienst
MiniInTheBox
"

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM