Klacht: Ik krijg een opengemaakte doos?

Anoniem123456 op 13 november 2012 over MiniInTheBox.com in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 22 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij LightInTheBox.com/MinInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak. Wij hebben zojuist een email naar u gestuurd met daarin een voorstel tot oplossing....

Status Opgelost
Datum 13 november 2012

Een klant van MiniInTheBox.com ontving een opengemaakte doos met een ontbrekend product uit zijn bestelling, terwijl de verzendtijd van 10 tot 20 werkdagen werd overschreden. Daarnaast werd de klant bij aflevering geconfronteerd met onverwachte douanekosten van 17,96 euro, die niet vooraf waren vermeld tijdens het bestelproces.

Mijn Klacht:

Ik heb een bestelling gedaan bij miniinthebox. De verzendtijd is ong. 10/20 werkdagen. Ik kreeg het pakket op de 27ste dag. Nu maakt de verzendtijd mij op zich niet zoveel uit. Maar de inhoud maakt mij wél wat uit. Mijn bestelling is opengemaakt en er is iets uitgehaald. Vervolgens is om het opengemaakte doosje een elastiek gedaan en zo naar mij opgestuurd. Het gaat hier om de poriën gezichtsreiniging pads (2-pack assorti kleur). Er staat duidelijk 2-pack!! En wat krijg ik? Zie het bijgevoegde bestand. Dit vind ik érg onprofessioneel.

En ik krijg aan de deur te horen dat ik 17.96 euro moet betalen! Dit staat nergens bij het uitchecken vermeld. Wanneer men iets koopt willen jullie in het vervolg er bij zetten dat er eventuele douane kosten bij kunnen komen?

Gewenste Oplossing:

Ik benadruk dat ik dit erg onprofessioneel vind. Ik zou graag een vergoeding willen van de poriën gezichtsreiniging pads.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door MiniInTheBox.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat MiniInTheBox.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

MiniInTheBox.com

Heeft op 22 augustus 2013 om 10:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

We vinden het erg vervelend om te horen hoe uw bestelling bij LightInTheBox.com/MinInTheBox is verlopen. Onze welgemeende excuses voor het probleem en veroorzaakte ongemak. Wij hebben zojuist een email naar u gestuurd met daarin een voorstel tot oplossing. Mocht u hierover nog verdere vragen hebben, dan kunt u contact met ons opnemen in een antwoord op de verstuurde e-mail.

Met vriendelijke groet,

De klantenservice
Lightinthebox/MiniInTheBox

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM