Klacht: Zou op 26 augustus geleverd worden

CAras op 05 september 2020 over mijnnaamketting.nl in de categorie Internetshops - bedrukte produkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 5 september 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een ketting besteld en is nog niet aangekomen heel veel mails gestuurd klantenservice is slechf te bereiken!! Vind gewoon dat ze mensen in maling nemen!!!’

Gewenste Oplossing:

Ik zou fijn vinden als ie op tijd was aangekomen aangezien het kadoo is.., ben bu gewoon met niks tevereden ik wil mijn geld terug!!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over mijnnaamketting.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over mijnnaamketting.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door CAras
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM