Klacht: Meubella komt niet na waarvoor je betaald

ML1234 op 18 oktober 2013 over Meubella in de categorie Meubelwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Meubella has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 20 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Reeds met klant gesproken dat vanwege een fout van de magazijnmedewerker, we de juiste Minia eetkamerstoelen - zwart leveren met een gepaste compensatie. Klant is tevreden.

Bedrijf Meubella
Categorie Meubelwinkels
Status Opgelost
Datum 18 oktober 2013

Een klant heeft online eetkamerstoelen besteld en direct betaald, maar ontving per ongeluk de verkeerde, goedkopere stoelen. Na contact met Meubella bleek het bestelde product niet meer beschikbaar te zijn, waarna de klant de keuze kreeg om het geld terug te krijgen of andere stoelen te selecteren. Uiteindelijk werd de situatie opgelost.

Mijn Klacht:

Heb een week geleden eetkamerstoelen besteld online gelijk betaald via ideal. Stond op de site dat ze direct leverbaar zijn binnen 2 werkdagen en op voorraad.Prima mijn stoelen worden geleverd ik helemaal blij zijn het de verkeerde stoelen de goedkoopste stoelen op de site. Ik neem direct contact op met meubella niks aan de hand de stoelen worden opgehaald zodra de stoelen binnen zijn worden mijn stoelen geleverd nou ik opgelucht dat het goed word opgelost na weer 3 dagen gewacht te hebben krijg ik vervolgens een mailtje dat het product waarvoor ik heb betaald niet beschikbaar is of ik eventueel het geld terug wil of andere krukken wil uitkiezen.Mail terug het gaat niet om barkrukken maar om eetkamerstoelen en vraag vervolgens welke wel beschikbaar zijn meubella mailt mijn netjes welke stoelen beschikbaar net als of het heel normaal is van de manier waarop ze werken. Ik ben daar niet mee geholpen of de stoelen vallen niet onder mijn budget of zijn showroommodellen met fout erin die wil ik dus niet hebben,maar het maakt hun niks uit. Heb hun erop gewezen dat de site nog steeds niet up to date is maar de stoelen staan nog steeds op de site als beschikbaar en wel meer stoelen die ze helemaal niet hebben wat ik vervolgens te horen krijg via de mail. Vind dit echt ernstig en misleidend voor de consument want ik heb betaald wat ze vervolgens niet kunnen leveren en wie weet hebben meer mensen dit ook gedaan bij meubella. Vind dit echt slecht heb nu maar mijn geld terug gevraagd en heb erbij gezegd verwacht het aankomende week. Kijk mooi ergens anders mijn stoelen want nu heb ik geen stoelen maar moet ik wel wachten op mijn geld waar ik hard voor heb gewerkt.!!! Betaal niet voor niks je gaat toch een overeenkomst aan met zo meubelzaak die het vervolgens niet kan waarmaken. Ik zou meubella bij niemand adviseren hoe ze daar te werk gaan is echt schandelijk. Ze denken niet eens mee met je of bieden je niet eens een goede alternatief.

Gewenste Oplossing:

Als meubella met een soortgelijke product op de proppen komt heb gewoon al betaald. Ook al is het product duurder is niet mijn fout hun adverteren er mee op hun site dan moeten ze ook maar een soortgelijke product kunnen leveren. Maar ik zie dit niet gebeuren want ik heb dit al aangekaart ik wacht nu gewoon lekker op mijn geld die ik voor niks heb overgemaakt, Is gewoon misleidend zaak bestel daar helemaal niks.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Meubella over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Meubella in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Meubella een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Meubella

Heeft op 20 oktober 2013 om 11:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Reeds met klant gesproken dat vanwege een fout van de magazijnmedewerker, we de juiste Minia eetkamerstoelen - zwart leveren met een gepaste compensatie.
Klant is tevreden.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Mijn klacht is nog in behandeling als ik het product binnen heb en de compensatie die ik krijg voor de overlast is het pas opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM