Klacht: Dramatische contact tussen bezorgdienst en meubella

H.ibbie op 25 juli 2018 over Meubella in de categorie Meubelwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Meubella has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Meubella
Categorie Meubelwinkels
Status Open
Datum 25 juli 2018

Een klant van Meubella heeft een klacht ingediend over de bezorgdienst van het bedrijf. Ondanks het vrijmaken van een dag van werk voor de levering van een tv-meubel, is de bezorger niet verschenen en ontving de klant geen bevestiging van de levering. Na meerdere contactmomenten met Meubella bleek dat de bezorgdienst niet betrouwbaar is, wat leidde tot frustratie bij de klant.

Mijn Klacht:

Gisteren zou er een tv meubel gebracht worden. Dus heb ik vrijgekomen van werk. Bezorger nooit opkomen dagen. Geen bevestiging e-mail of sms gekregen over Hoelaat hij er zou zijn. Na dat ik contact opgenomen heb met meubella krijg ik te horen dat ze de bezorgdienst gebeld hebben, en die zeggen dat ze geweest zijn. Uit eindelijk krijg ik een telefoontje dat ze voor 5 uur komen. En wat denk je…hij komt weer niet opdagen. Vandaag weer teruggebeld, en meubella verwacht dat ik nog een dag vrij ga nemen zodat ik op hun bezorgdienst ga wachten. Heel Onprofessioneel

Gewenste Oplossing:

Dat is aan hun, hoe ze het goed kunnen maken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Meubella over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM