Klacht: Mediq zend geen rekeningen

magdalena46 op 27 november 2012 over Mediq Apotheek in de categorie Apotheken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Mediq Apotheek has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Apotheken
Status Open
Datum 27 november 2012

Een klant van Mediq Apotheek heeft aangegeven dat zij sinds april/mei geen rekeningen meer heeft ontvangen voor medicijnen, terwijl er een openstaand bedrag van 255 euro is. Dit veroorzaakt financiële problemen, omdat de klant niet in staat is om het bedrag in één keer te betalen. De zorgverzekeraar heeft bevestigd dat Mediq Apotheek de rekeningen niet verstuurt.

Mijn Klacht:

Het is nu November, in april/mei kregen wij 1x de rekening van Mediq apotheek voor medicijnen, 255 eu, nu nog steeds geen rekeningen gekregen, wordt weer vervelend natuurlijk, nu kunnen wij het net betalen, maar wanneer je 1100 eu per maand hebt, kan je dit natuurlijk niet in 1x ophoesten, problemen alom dus voor deze mensen.
Ik heb mijn zorgverzekeraar gevraagt, waarom stuurt u nu niet gewoon elke maand de rekening?
De Mediq apotheek stuurt ons de rekeningen niet mevrouw,
en wie moeten dadelijk de deurwaarder weer betalen?????

Gewenste Oplossing:

Elke 3 maanden de rekening!!!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM