Klacht: Slechte service

[email protected] op 17 november 2021 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 17 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb bij uw Mediamarkt, Sontplein in Groningen op 14 juli jl. een 43HK5600UHD Smart Wifi 43 tv-toestel gekocht. Toen ik hem in gebruik wilde stellen, bleek hij het niet te doen. Het toestel heeft slechts 10 minuten aangestaan. Ik heb het toestel teruggebracht, het toestel is opgestuurd, o.a. met het verzoek het aantal branduren te controleren, dit is niet gebeurd. Tweemaal heb geschreven aan de heer Marcel Gazedam, op 8 oktober en op 22 oktober. Geen reactie. Toen ik in de Mediamarkt was had Marcel Gazedam het over een eventuele coulance regeling.

Ik verzoek u de klacht in behandeling te nemen.

Met uw goedvinden stuur ik ook een email naar het televisieprogramma Kassa

Gewenste Oplossing:

Factuur B036210000051382 dd. 14/7/2021, bedrag 295,00 €.

Of nieuw televisietoestel of geld terug.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM