Klacht: Ondeugdelijk product garantie

RFU op 09 februari 2021 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 9 februari 2021

Een consument heeft in 2016 een Samsung TV aangeschaft via de MediaMarkt webshop, die na enkele maanden al defect raakte en onder garantie werd gerepareerd. Nu, meer dan vier jaar later, is de TV opnieuw defect en de consument stelt dat het product niet voldoet aan de verwachtingen van duurzaamheid, aangezien volgens de Nederlandse wet een TV van dit prijsniveau minimaal vijf jaar mee zou moeten gaan.

Mijn Klacht:

Heb op 26-11-2016 een Samsung TV (UE43KU6400SXXN) van 749 euro gekocht via de Mediamarkt webshop. Deze is toen al binnen een paar maanden een keer stuk gegaan (heel donker beeld, geen backlight meer) en via Samsung zelf binnen garantie gerepareerd. Nu, iets meer dan 4 jaar later is de TV weer stuk (dubbel en bewegend beeld met lijnen onderin) en niet meer bruikbaar. Helaas voldoet het product dus niet aan de verwachtingen die ik ervan mag hebben. Een TV gaat bij normaal gebruik toch altijd wel langer mee, en niet maar 4 jaar.

Dit is natuurlijk buiten de fabrieksgarantie van 2 jaar maar volgens de Nederlandse wet hebben we recht op een deugdelijk product. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de gebruiksverwachting volgens UNETO-VNI. Dit is bij een TV van 749 euro 5 jaar.

Uiteraard contact gezocht met beide de Mediamarkt en Samsung. Via Samsung prijsopgave gekregen van een van hun partners voor de reparatie van de TV, dit zelfs met coulance vanuit hun (hoeven ze niet te doen, ze zijn immers niet de verkopende partij) wat heel erg netjes is. Alleen is het bedrag voor reparatie incl. coulance 410 euro. Dit is natuurlijk voor een TV die 749 euro heeft gekost en al 4 jaar oud is veel te duur om zelf te betalen.

Hierna dus met Mediamarkt contact gehad, werd eerst aangegeven dat ik de factuur voor de reparatie moest mailen en dat er dan gekeken zou worden naar de vergoeding die hun konden aanbieden. Zelf nog gevraagd of ik eventueel ook kon kiezen voor een nieuwe TV met korting i.p.v. reparatie van deze als de prijs nog steeds te duur zou zijn. Alleen kreeg ik daarna via de mail te horen dat dit allemaal niet mogelijk was aangezien het product buiten de fabrieksgarantie is en als ik het niet eens was met de prijsopgave ik hier gewoon niet akkoord mee moest gaan. Ben hierna niet meer tot een oplossing gekomen met de Mediamarkt, dit terwijl ik hun ook heb gewezen op het recht op een deugdelijk product. Daar lijken ze geen gehoor aan te geven bij de Mediamarkt. Dit terwijl ze wel deze info op hun eigen website hebben staan:
https://klantenservice.mediamarkt.nl/app/answers/detail/a_id/7250/~/rechten-en-plichten-tijdens-en-na-de-garantieperiode

Gewenste Oplossing:

Volgens de Nederlandse wet heb ik dus recht op een deugdelijk product. Een TV die binnen /- 4 jaar al 2 keer stuk is gegaan en nu niet meer bruikbaar is vind ik absoluut geen deugdelijk product. Dit is binnen de 5 jaar gebruiksverwachting dus ik verwacht zeker een goede oplossing vanuit de Mediamarkt.

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht RFU

4 jaren geleden - Beetje late reactie maar Mediamarkt heeft het uiteindelijk toch nog best netjes opgelost, na blijven aandringen via email. Ze zijn mijn oude TV komen ophalen en hebben een restwaarde betaald voor het aantal maanden tot aan die 5 jaar gebruiksverwachting. Blij met de uiteindelijke afhandeling maar hadden ze natuurlijk al meteen op het begin kunnen doen en niet pas na meerdere keren aandringen. Uiteraard niet meer bij Mediamarkt een nieuwe TV gekocht maar bij een concurrent. Daar nu erg tevreden mee.

Alle klachten die gemeld zijn door RFU
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM