Klacht: Onbeschoft geholpen

Tromp123 op 16 november 2020 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 16 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hebben een Sony bravia tv van €1300 gekocht en valt steeds uit twee keer contact gehad met media markt hierover we konden de tv om ruilen gemeld dat we geen doos meer van de tv hebben dit was geen probleem! Eenmaal van media markt bleek dit dus niet zo te wezen werden wij niet geholpen, en moesten we het maar uitzoeken. Beveiliger werd erbij gehaald kwam ook nog is binnen de ander halve meter van ons staan. Toen hier wat van gezegd werd kregen we grote smoel en moesten we straks maar even opletten wat er zou gebeuren! Schandalig gewoon.. en we konden mooi weer met stukkende tv terug naar huis

Gewenste Oplossing:

Als mijn tv wordt omgewisseld voor een nieuwe die het wel doet zoals je mag geloven als je voor zover geld iets aanschaft en een excuses

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Tromp123
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM