Klacht: Borstels worden aangeboden maar niet geleverd

Cockertje op 12 maart 2023 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf MediaMarkt
Status Nieuwe klacht
Datum 12 maart 2023

Een klant heeft in oktober een Bissell stof/dweilmachine besteld bij MediaMarkt, waarbij in de advertentie vier borstels werden beloofd, maar slechts één is geleverd. Ondanks herhaaldelijke pogingen om de ontbrekende borstels te ontvangen, blijft MediaMarkt dit weigeren en geeft het bedrijf verschillende redenen op. De klant heeft juridische stappen overwogen, waarbij bevestigd is dat MediaMarkt moet leveren wat in de advertentie is aangeboden.

Mijn Klacht:

Afgelopen jaar in oktober een bissell stof/dweilmachine besteld bij de mediamarkt.nl
Volgens hun advertentie worden er 4 borstels bijgeleverd, echter in werkelijkheid maar 1.
Vanaf oktober bezig om de borstels nageleverd te krijgen, echter gebeurt niet onder allerlei smoezen.
Laatste smoes de bijgeleverde borstel is voor alle 4 de functies. Bij het ingebrekestelling krijg ik als antwoord dat de brief niet in behandeling wordt genomen. Werkelijk schandalig. Zowel Klarna als een geraadpleegde jurist bevestigen dat er geleverd moet worden wat in de advertentie wordt aangeboden.

Gewenste Oplossing:

Nalevering van de 3 ontbrekende borstels en het zou media markt sieren als ik een excuus sturen voor de behandeling van de klachten, zowel via mail, brief en after pat bedrijf Klara.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Cockertje
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM