Klacht: Vermiste koffers

idepater op 29 mei 2012 over Lufthansa in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Lufthansa
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 29 mei 2012

Een reiziger meldt dat bij aankomst op luchthaven Rinas in Tirana een reiswieg voor hun 3 maanden oude zoontje en een koffer ontbraken. Deze werden pas twee dagen later geleverd, wat leidde tot ongemak omdat de baby op een groot matras moest slapen en de reiziger zonder kleding zat.

Mijn Klacht:

Bij aankomst op luchthaven Rinas in Tirana misten wij een reiswieg van ons zoontje van 3 maanden en een koffer. Deze werden twee dagen later gebracht. Dit was heel vervelend, omdat we onze baby die dagen op een groot matras moesten leggen en ik had mijn kleding twee dagen niet.

Gewenste Oplossing:

Een gedeelte van het bedrag van de vliegtickets terug ontvangen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM