Mijn Klacht:
In oktober is de armband van mijn vrouw, een gouden schakelarmband, met om en om een schakeltje met 5 zirkonia’s en een schakeltje van goud, stuk gegaan. Ik heb hem naar Lucardi Purmerend gebracht, om te laten repareren. Daar werd een notitie gemaakt waar de schade zat (“kant van eindoog na eerste 5 zirk”) en gezegd dat de reparatie ongeveer 20,- zou gaan kosten. Een poosje later kon ik hem komen ophalen, en heb ik 24,50 betaald.
Eenmaal thuisgekomen heeft mijn vrouw de armband bekeken, en gezegd dat de reparatie er vreemd uitzag. Ipv met goud, bleek er met een ander (grijs gekleurd) metaal gewerkt te zijn, en het gerepareerde scharnier kon niet meer bewegen. De twee schakels waren als het ware aan elkaar vast gelast. Mijn vrouw voorspelde dat hij binnen een maand op dezelfde plek zou breken, en ze kreeg inderdaad gelijk, na 2 weken viel de armband van haar arm.
Half november 2011 ben ik terug gegaan naar de winkel, waar de armband werd aangenomen, en me beloofd werd dat hij gratis opnieuw gerepareerd zou worden. ‘Service noemen we dat’ (en dat stond ook op de bon). Eind januari 2012 nog steeds geen telefoontje, dus zijn we zelf maar even langsgegaan. Wat bleek, de armband was niet opnieuw gerepareerd, maar niemand had de moeite genomen daarover even contact met ons op te nemen. De reden dat de reparatie niet uitgevoerd was, was volgens de verkoopdame als volgt: “De vorige reparatie is niet door ons gedaan, want onze goudsmit werkt niet met tin, en op deze armband zit tin, dat is niet onze schuld, en dat gaan we dus ook niet gratis repareren”.
Daarop liet ik haar de oude bon zien, waarop ze zei; “Maar deze bon is niet van deze reparatie, want hier staat dat de beschadiging aan het ene einde zou zitten, namelijk ‘kant van eindoog na 5 zirkonia’s’, maar de beschadiging zit aan het andere einde, namelijk 5 zirkonia’s na het slotje, dus het is niet hetzelfde. Dat de armband aan die andere kant onbeschadigd was, en het daar dus helemaal nooit over gegaan kan zijn, moest ze me gelijk in geven, maar dat zag ze vervolgens toch niet als bewijs van mijn gelijk. Daarop vroeg ik haar of ze me nu opeens voor leugenaar uitmaakte. Ik ben ECHT nergens anders geweest, en dit was ECHT hun eigen werk, waarop de dame zei; “Nou ja, ik zeg u inderdaad dat wat u zegt niet waar kan zijn”.
Na een hele discussie bood de dame me aan om de reparatie opnieuw te doen, maar ipv gratis (zoals in november beloofd), zou het 50/50 worden.
Omdat het haar woord tegen het mijne leek, en ik mijn vrouw na al die maanden haar armband wilde teruggeven, ben ik akkoord gegaan met haar voorstel, absurd natuurlijk, maar boos naar een ander gaan zou me opnieuw een volle rekening opleveren, dus ik kon niet echt anders.
Vandaag ben ik gebeld dat ik de armband kon komen halen. In de winkel kreeg ik te horen dat ik dit keer maar liefst 33,- moest betalen! Ik gaf aan dat de afspraak 50/50 was, dus dat ik 16,50 zou betalen, waarop de dame zei; “33,- is al de helft, de kosten waren namelijk 66,-“. Uiteraard was ik hier wederom verontwaardigd over, de afspraak was dat we 50/50 zouden doen van de vorige reparatiekosten (24,50), dat was dus 12,25, en dan komt ze nu opeens op 33,-. Ik heb het hele verhaal stap voor stap zeer duidelijk uitgelegd aan de dame, maar ik kreeg geen gehoor, ik kreeg onvriendelijk te horen dat ik 33,- kon betalen, en anders mijn armband niet meer terug kreeg! Te absurd voor woorden! Ik heb de 33,- betaald, omdat ik de armband niet kwijt wil, en haar aangegeven dat hierover het laatste woord nog niet gesproken is, dat ik een klacht zal indienen.
Samengevat is het armbandje dus de eerste keer voor 24,50 gerepareerd, wat niet netjes gebeurd is en dezelfde schakel binnen 2 weken opnieuw stuk was. Daarop is mij beloofd het opnieuw te repareren, gratis, omdat het niet zo snel stuk hoort te gaan. De goudsmit gaat daar tegenin, omdat hij beweert dat de slechte reparatie niet zijn werk is. Daar vergeten ze me echter over te bellen, waardoor ik na ruim 2 maanden zelf maar eens ga informeren. Ik word voor leugenaar uitgemaakt, omdat de tinreparatie nooit door hun goudsmit gedaan kan zijn, word geacht de kosten nogmaals te maken, maar dan maar voor de helft, en als ik dan voor de 3e keer richting Lucardi ga om de armband op te halen, is het niet gratis, zoals eerst beloofd, kost het niet 12,25, zoals daarna beloofd, maar kan ik maar liefst 33,- betalen, of anders krijg ik mijn sierraad niet terug!! Terwijl Lucardi zelf verantwoordelijk is voor alles wat gebeurd is!
Bonnen van de beloofde en betaalde bedragen en de beloofde service heb ik in huis, maar betekenden voor mevrouw niks.
Onacceptabel!
Gewenste Oplossing:
Ik wil de vandaag onterecht geëiste (en betaalde!) 33,- terugkrijgen, en excuses ontvangen voor alle beschuldigingen naar mij toe en de absurde gang van zaken.

