Klacht: Onterechte afschrijvingen

jurgen71 op 14 april 2013 over Lexa.nl in de categorie Datingsites, klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste jurgen71, ik begrijp uit uw bericht dat u uw account heeft opgeheven en desondanks is er nog geld van uw rekening geïncasseerd wat u graag teruggestort wilt zien. Ik heb uw gegevens met betrekking tot uw profiel voor u...

Bedrijf Lexa.nl
Categorie Datingsites
Status Opgelost
Datum 14 april 2013

Een gebruiker van Lexa.nl heeft onterecht maandelijkse afschrijvingen van 12,95 euro opgemerkt, ondanks dat hij dacht een proefabonnement van een maand te hebben afgesloten en zijn profiel te hebben verwijderd. Hij was zich niet bewust van een doorlopend abonnement en ontdekte dat de afschrijvingen sinds januari 2012 plaatsvinden. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

In het verleden, heb ik mij ingeschreven bij de datingsite Lexa. Voor zover ik heb begrepen betrof het een proefabonnenment van een maand. Ik heb voor deze maand een betaling gedaan via Ideal. Ik heb mijn profiel na deze maand, zover ik dacht verwijderd. Nu kom ik vandaag (11-04-2013), tot de ontdekking dat er iedere maand 12,95 euro van mijn rekening wordt geschreven door een bedrijf met de naam Meetic. Na wat op internet te hebben gezocht blijkt het hier om Lexa te gaan. Dit is in ieder geval sinds januari 2012 aan de gang (verder kan ik niet terugkijken in mijn afschrijvingen). Ik mij nooit bewust geweest dat er sprake was van een doorlopend abonnement, daarnaast heb ik mijn profiel begin 2011 van de site verwijderd.

Gewenste Oplossing:

Alle afschrijvingen die zijn gedaan nadat ik mijn profiel heb verwijderd zijn onterecht en dienen te worden terug betaald.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Lexa.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Lexa.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Lexa.nl

Heeft op 18 april 2013 om 09:38 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste jurgen71,

ik begrijp uit uw bericht dat u uw account heeft opgeheven en desondanks is er nog geld van uw rekening geïncasseerd wat u graag teruggestort wilt zien.

Ik heb uw gegevens met betrekking tot uw profiel voor u nagekeken en kan u melden dat u op 03-09-2011 uw profiel van de website heeft opgeschort. Het opschorten van uw profiel betekent echter niet dat u uw profiel van de website heeft verwijderd. Opschorten is het tijdelijk op non actief zetten van uw profiel, om altijd weer in gebruik te kunnen nemen door opnieuw in te loggen. Uw Full Membership en automatische verlenging lopen hierbij gewoon door. Dit wordt ook aangegeven wanneer u uw profiel van de website gaat opschorten. Het verwijderen van uw profiel is alleen mogelijk als u eerst de automatische verlenging annuleert.

U bent bij betaling akkoord gegaan met een automatische verlenging, zoals deze op de betaalpagina en in artikel 4.2 van onze algemene voorwaarden beschreven staat, en heeft deze niet zelf tijdig geannuleerd, voordat u uw profiel heeft opgeschort. Om deze reden heeft er dan ook een incasso plaatsgevonden, wat ik niet aan u kan restitueren. Echter heb ik nu wel de automatische verlenging voor u geannuleerd, zodat er verder geen afschrijvingen meer zullen plaatsvinden en uw membership per 08-05-2013 zal eindigen. U kunt nog tot deze datum gebruik maken van de betaalde diensten door op uw profiel in te loggen.

Indien u uw profiel wilt verwijderen gaat u naar de pagina "Mijn account" en dan "Mijn instellingen". Onderaan deze pagina vindt u de link om uw profiel te verwijderen. Klik op de link in de volgende zin: "Om jouw profiel op te schorten of te verwijderen, klik hier".

Leest u de tekst die verschijnt goed door. U heeft hier nog de keuze om uw profiel tijdelijk op te schorten of uw profiel definitief te verwijderen.

Wilt u uw profiel definitief verwijderen dan klikt u onderaan de pagina op de volgende zin:
"Klik hier om je profiel permanent te verwijderen van de website. Let op: verwijderde profielen kunnen niet worden hersteld." Door op deze link te klikken verwijdert u uw profiel definitief. Dit is onomkeerbaar:
- Uw profiel zal niet meer op Lexa.nl verschijnen en u zult geen e-mails meer ontvangen van partners van Lexa.nl
- Uw gegevens (advertentie, foto's, profiel, contacten, berichten, etc.) worden definitief verwijderd.

Het kan maximaal 24 uur duren voordat uw profiel definitief van onze site is verwijderd. U ontvangt hiervan een e-mail ter bevestiging op uw e-mail account.

Ik hoop u zo voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht u verder nog vragen en/of opmerkingen hebben dan vernemen wij deze graag van u via de "Help" link onderaan de Lexa website. Hier klikt u op een willekeurige categorie, een willekeurige vraag en vervolgens scrolt u naar beneden en klikt u op de link "Stel een vraag" om een bericht te sturen. Gelieve in dit bericht uw gegevens te vermelden waarmee u zich bij ons geregistreerd heeft. U zult dan binnen 48 uur een antwoord ontvangen op uw bericht.

Met vriendelijke groet,

Christine van het Lexa Team

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Lexa.nl beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM