Klacht: opzeggen abonement

trientie op 26 oktober 2012 over leesland in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
leesland has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

Zaak afgesloten, abonnement beeindigt ondanks verplichtingen.

Bedrijf leesland
Categorie Magazines
Status Opgelost
Datum 26 oktober 2012

Een klant heeft zijn abonnement bij Leesland opgezegd vanwege hoge kosten, maar ontving een reactie dat de opzegging te laat was. Ondanks het doorbetalen van drie maanden, weigert de klant nu verder te betalen en heeft hij een brief ontvangen waarin hij wordt aangespoord om zijn verplichtingen na te komen, anders dreigt Leesland met verdere actie.

Mijn Klacht:

Heb per 29 juni 2012 wk 26 mijn abonement schriftelijk opgezegd i.v.m. hoge kosten en wij dat sippelweg niet meer kunnen betalen. hierop is een reactie binnen gekomen dat ik te laat was en t/m wk 24 2013 deze leesmap nog moet nemen hierop heb wij weer gereageerd met de mededeling dat wij dat niet kunnen betalen heb netjes nog 3 maanden door betaald maar weiger nu om te betalen na meerdere telfoontjes te hebben gehad met leesland nu een brief gekregen dat wij onze overeen komst na moeten komen en binnen 8 dagen onze verplichtingen na moeten komen anders willen ze het berdag in een keer tot wk 26 2013 maar wij kunnen gewoon weg niet meer betalen wat nu

Gewenste Oplossing:

per direct stop zetten mijn abonement

Bericht van leesland

13 jaren geleden - Wij kunnen deze klacht niet voor u oplossen omdat u abonnements verplichtingen heeft.

Bericht van leesland

13 jaren geleden - Wij kunnen deze klacht niet oplossen wegens lopende abonnements verplichtingen.

Bericht van leesland

13 jaren geleden - Wij kunnen helaas geen oplossing bieden wegens lopende abonnements verplichtingen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door leesland in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat leesland een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van leesland

13 jaren geleden - Zaak is inmiddels gesloten, abonnement beeindigt ondanks verplichtingen.

leesland

Heeft op 23 februari 2013 om 15:53 geantwoord

Geboden Oplossing:

Zaak afgesloten, abonnement beeindigt ondanks verplichtingen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM