Klacht: klacht wordt niet behandeld

bloempjee op 19 september 2014 over Leen Bakker in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie Woonwarenhuizen
Status In behandeling
Datum 19 september 2014

Een klant van Leen Bakker heeft problemen met het aanmelden van een bank voor reparatie, omdat het filiaal aangeeft dat de bank thuis gerepareerd zal worden, wat de klant niet accepteert. Na het terugsturen van de bank ontvangt de klant geen reactie, en ook op het verzoek om een terugbetaling wordt niet gereageerd. De klant is teleurgesteld over de afhandeling van de klacht en overweegt om in de toekomst geen aankopen meer te doen bij Leen Bakker.

Mijn Klacht:

ik wil mijn bank ter reparatie aanmelden omdat die stuk is . gaan ze zeggen neem contact op met het dichts bij zijnd filiaal doen we dat . krijg je als antwoord je bank word thuis gerepareerd hier ben ik natuurlijk niet mee eens stuur je dat terug krijg je gewoon geen antwoord. omdat ze zo met klachten omgaan wil ik gewoon mijn geld terug krijg je ook geen reactie op . nu al 1 week op een bank zitten wat kapot is gewoon schandalig. koop nooit meer iets bij de leen bakker

Gewenste Oplossing:

als ik me geld terug krijg

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Leen Bakker

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Leen Bakker nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Leen Bakker in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM