Klacht: Op maat gemaakte jaloezieën

Ruki op 17 januari 2021 over Kwantum in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kwantum
Categorie Bouwmarkten
Status Open
Datum 17 januari 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Afgelopen september hebben wij aluminium jaloezieën op maat laten maken bij Kwantum. Hier hebben wij een flink bedrag voor betaald, maar helaas bieden de jaloezieën geen privacy. Je kunt de jaloezieën niet volledig sluiten, ze blijven altijd een beetje open. De jaloezieën zijn of defect of gewoon erg slecht van kwaliteit… de klantenservice wil mij niet helpen, ik word naar de winkel gestuurd DIE GESLOTEN IS wegens de coronamaatregelen..

Gewenste Oplossing:

Een passende oplossing, aangezien de jaloezieën al gemonteerd zijn, misschien een vergoeding voor gordijnen die we ervoor kunnen hangen om toch wat privacy te creëren. Dat waar een gordijn ook voor bedoeld is.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kwantum

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kwantum nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ruki
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM