Klacht: Kwantum Nederland B.V.

MHRotterdam op 12 juli 2017 over Kwantum in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kwantum
Categorie Bouwmarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 12 juli 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Installateur van Kwantum kwam niet opdagen en belt niet eens af. Ik heb hierdoor een dag niet kunnen werken en ben inkomsten als zelfstandige misgelopen.

Gewenste Oplossing:

Zoals ik al in een aangetekende brief aan Kwantum heb laten weten heb ik wettelijk recht om schadeloos gesteld te worden. Ik eis 600 euro.
Mijn gegevens zijn bekend. Wanneer het binnen 2 weken staat bijgeschreven op mijn rekening is het opgelost en anders leg ik het gegarandeerd voor aan de rechter.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kwantum

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kwantum nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM