Klacht: in gebreke blijven

Familie Bosman op 01 mei 2018 over Kwantum in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kwantum
Categorie Bouwmarkten
Status Nieuwe klacht
Datum 1 mei 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Niet nakomen van de afspraak om vloerbedekking te leggen op vrijdag 04 2018 mei. Op 19 januari 2018, hebben we hiervoor al betaald en Handtekening gezet. Zowel door bedijf Kwantum Zwolle en door mij Bert Jan Bosman. Het werd door Kwantum gegarandeerd dat het op vrijdag 04 mei vloerbedekking bij ons Wiedenland 26 gelegd zou worden!!
Maandag 30 april kwam Kwantum met de bevestigingsmail dat de stoffeerder pas maandag op 07 mei 2018 kan worden gelegd. Dit is zonder overleg gebeurd en aangezien wij dan op vakantie gaan is dit niet mogelijk. Wij slapen nu met ons gezin (2 kinderen) op zolder.

Gewenste Oplossing:

Wij zijn te vreden wanneer er op vrijdag 04 mei aanstaande volgens afspraak vloerbedekking kan worden gelegd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kwantum

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kwantum nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM