Mijn Klacht:
Na telefonisch informatie inwinnen bij Kwali.eu is een kattenverjager t.w.v. € 40,00 aangeschaft. In het gesprek is medegedeeld, dat men het apparaat voor 30 dagen kan uitproberen (een testperiode). De dag van levering is er contact opgenomen met Kwali.eu, omdat er zichtbare gebruikerssporen aanwezig waren op de kattenvanger. De reactie was geruststellend met een verwijzing naar de 30 dagen testperiode en dat men niet weet hoe het vanuit de voorraad wordt geleverd. In goed vertrouwen wordt de kattenverjager uitgeprobeerd.
Binnen 3 weken functioneert de kattenverjager niet meer. Er wordt contact opgenomen met Kwali.eu en verzocht een video filmpje te maken waar het defect zichtbaar is. In reactie geeft Kwali.eu aan dat er inderdaad duidelijk sprake is van een defect en biedt een vervangend exemplaar aan. Het voorstel klinkt prima, echter wel met een voorwaarde dat er opnieuw een testperiode beschikbaar wordt gesteld. Vanaf dit moment laat Kwali.eu zien dat ze niet integer zijn.
1. Ondanks dat er eerst wordt bevestigd dat er duidelijk sprake is van een defect, is dat opeens niet meer het geval.
2. Een nieuw apparaat wordt aangeboden, maar zonder opnieuw een testperiode. Het feit dat er binnen 3 weken een apparaat defect raakt, geeft weinig zekerheid voor een vervangend exemplaar.
3. Binnen 30 dagen zou men het apparaat gratis kunnen retourneren en het aankoopbedrag terug krijgen. De testperiode zou hier gebruikt kunnen worden (let op: dit is vanuit Kwali.eu bevestigd). Nu wordt echter gezegd dat er geen gebruikerssporen aanwezig mogen zijn. Het apparaat wordt nota bene geleverd met gebruikerssporen en hoe kun je testen zonder het te gebruiken? M.a.w. er is hier sprake van misleiding.
4. Het retourbeleid op de website van Kwali.eu is niet integer opgesteld. Ook hier is er tevens sprake van misleiding.
5. Kwali.eu geeft aan indien er geen sprake is van een defect en/of gebruikerssporen bevat, er alleen 35% van het aankoop bedrag zal worden terugbetaald. Plus, de verzendkosten komen ook op de rekening van de klant.
Los van het feit dat 35% terugbetaling belachelijk is, betreft het hier een melding binnen 30 dagen na aanschaf. Ongeacht wat de reden van retourneren is, volgens afspraak zou het kosteloos zijn en binnen een testperiode mag je het apparaat uitproberen.
Kwali.eu blijft echter refereren naar haar beleid van retourneren binnen 60 dagen. Kwali.eu heeft al laten zien niet integer en consistent te zijn in het beoordelen van een defect. Financieel duperen van een consument maakt het niet beter op.
6. De medewerker Kwali.eu die altijd de telefoon opneemt durft niet meer vrij uit te praten. Op terechte en bevestigingsvragen, wordt geen antwoord meer gegeven. De gesprekken zijn echter opgenomen.
De personen die mijn melding behandelen, zijn de eigenaren van Kwali.eu. Ze weigeren inhoudelijk te reageren op feitelijke zaken, negeren het letterlijk, en verwijzen naar het beleid met gebreken. Ze hebben tevens de klacht afgekapt met de woorden ‘We zullen nu stoppen met onnodig e-mails sturen’, dit ervaar ik als onprofessioneel.
Het is tevens behoorlijk tegenstrijdig, en wederom een vorm van misleiden, als op de website van Kwali.eu wordt geschreven ‘Ik krijg echt erg veel energie van mensen helpen’ en ‘Onze obsesie voor kwali.teit is terug te vinden in al onze producten. We gaan voor het beste, en niets minder.’ Dit is niet waar.
Gewenste Oplossing:
Graag zou ik, zoals er initieel is afgesproken, mijn aanschafbedrag volledig terug willen ontvangen met de eventuele retourkosten op rekening van Kwali.eu zelf. Er is immers binnen 30 dagen een melding gemaakt, gebruikmakend van een testperiode waar uitproberen toegestaan is. Het (gebrekkige) standaard beleid is niet van toepassing.

