Klacht: Krijg laatste aanmaningen voor iets wat ik niet heb besteld. Ken heel Billink niet

RKnoester op 18 februari 2026 over Billink in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Billink werkt aan deze klacht
🔄 In behandeling
Bedrijf Billink
Categorie Betalingsdiensten
Status In behandeling
Datum 18 februari 2026

Een consument ontvangt aanmaningen van Billink voor een bestelling van Lacoste kleding bij de VD, terwijl hij deze bestelling nooit heeft geplaatst en niet bekend is met het bedrijf. Hij heeft geen account bij de VD of Billink en heeft ook geen toegang tot het opgegeven e-mailadres voor de factuur. De consument wil niet betalen voor iets dat hij niet heeft besteld en zoekt een oplossing voor deze situatie.

Mijn Klacht:

Krijg vandaag 2 laatste aanmaningen over schijnbaar Lacoste kleding die ik besteld heb bij de VD. Wist niet eens dat de VD online nog bestond. Maar dat terzijde. Heb niks binnen gekregen qua kleding, heb ook niks met Lacoste trouwens. Nu zeggen ze dat ik iets heb besteld op 14 en 15 december 2025 en dat ze de factuur en berichten hierover naar een hotmail email hebben gestuurd.
Email adres is niet van mij en dus heb ik hier ook niks over gezien. Gebruik hotmail zelfs al denk ik 10 jaar niet meer, misschien al langer.

Heb geen account bij zowel VD of Billink. Dus hoe heb ik dan iets besteld.
Wil van dit gezeur af en ga niet ergens voor betalen wat niet van mij is.

Gewenste Oplossing:

Dat ze stoppen met mij lastig te vallen met iets wat ik niet heb besteld en zeker niet heb ontvangen.
Ben geen klant van VD en had nog nooit gehoord van Billink tot vandaag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Ik heb een email gestuurd naar Billink over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht RKnoester

2 weken geleden - Contact gehad met Billink. Heeft aangegeven dat ik geblokkeerd word in hun systeem. Ze gaan zelf contact opnemen met de VD en ik mag de 2 laatste aanmaningen als niet verzonden beschouwen. Hoop dat het bij deze ook echt opgelost is.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Deze klacht is zojuist door Billink in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door RKnoester
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM