Klacht: Blijf weg bij K@nker cut KPN TV

Reload op 02 januari 2025 over KPN in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KPN
Categorie Alles-in-1
Status Nieuwe klacht
Datum 2 januari 2025

Een klant van KPN uit Hilversum uit zijn onvrede over de digitale tv-dienst, die regelmatig storingen vertoont. Hij meldt dat hij om de 3 à 4 dagen een melding ontvangt om de afstandsbediening opnieuw te koppelen, maar dat deze daarna niet meer functioneert. De klant is zeer ontevreden over de kwaliteit van de service en de frequentie van de problemen.

Mijn Klacht:

Blijf weg bij K@nker cut KPN TV…. Deze Koninklijke PTT monopolist is maar…
Deze Koninklijke PTT monopolist is maar niet instaat om degelijke digitale tv te leveren bij ons in Hilversum. Zelfs niet met hun wurg glasvezel draden.

het volgende gebeurt echt om de 3 a 4 dagen, u zult na het lezen ongetwijfeld begrijpen waarom de haat jegens deze netwerk ratten, immens is.
TIJDENS HET TV KIJKEN VERSCHIJNT ER EEN MELDING OP HET SCHERM DAT De TV EEN KOPPELING WIL MAKEN MET DE AFSTANDSBEDIENING EN JR DAAROM DE 7 en 9 INGEDRUKT MOET HOUDEN TOT HET BLAUWE LAMPJE GAAT BRANDEN. DAT DOE JE DAN OOK. Maar dit k@nker k@nker cut kpn systeem is dan de hele avond onbruikbaar omdat diezelfde afstandsbediening NIETS MEER DOET!!!! en vanavond gebeurde dit alweer voor de vijfde keer!!!! van de medewerkers hoef je niets te verwachten, want met die toetsenbord helden raak je van de regen in de drup. Helaas kan ik pas in maart overstappen naar een ander, en eerlijk zelfs budget en ziggo zijn nu een aangename en sympathieke alternatief.

Gewenste Oplossing:

Los eindelijk dit cut koppel probleem op!!! het is g0dverdomme 2025 en nee, jullie zijn niet meer de enige provider, die jaren 90 liggen al meer dan een kwart eeuw achter ons.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN

Reactie van de melder van de klacht Reload

1 jaar geleden - Blijf weg bij dit Kk cut KPN bedrijf als je van degelijke tv diensten wilt genieten

Reactie van de melder van de klacht Reload

1 jaar geleden - Blijf weg bij KPN als je van degelijke tv diensten wilt genieten

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Reload
💡

Tip from our consumer expert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Source: Geschillencommissie Telecommunicatie