Klacht: Belachelijk trouwe klanten hebben met recht het na kijken!

Catharina28 op 12 augustus 2024 over KPN in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KPN
Categorie Alles-in-1
Status Nieuwe klacht
Datum 12 augustus 2024

Een trouwe klant van KPN voelt zich bedrogen omdat hij niet over de nieuwste apparatuur beschikt, waardoor hij beperkt is in het kijken naar bepaalde content, zoals voetbalwedstrijden. Ondanks jarenlang klant zijn en recentelijk zijn abonnement te hebben verlengd, ontvangt hij niet dezelfde voordelen als nieuwe klanten. Deze situatie leidt tot grote teleurstelling en onvrede over de dienstverlening van KPN.

Mijn Klacht:

Ik voel mij beduveld door kpn dit is echt geen reclame !!
Ziggo go en dan alleen op je iPad kunnen kijken omdat ik van de kpn niet de nieuwste apparatuur heb kan ik alleen maar die voetbal wedstrijden met het buitenland alleen maar op de iPad of mobiel kijken echt te GEK voor woorden.
Jaren lang klant net weer verlengd en wel veel voor alles betalen maar niet de beste apparatuur zodat je alles beter kan ontvangen wel de nieuwe abonnees die krijgen dit wel dit kan toch niet jaren trouw lid en veel betalen en geen apparatuur om alles te kunnen vangen ik ben zeer teleurgesteld en zeker niet tevreden mag en kan dit zo maar?
(Ik heb gebeld en ze zeiden dat alleen de nieuwe klanten en die van een jaar geleden deze hebben.)

Gewenste Oplossing:

Ook nieuwe apparatuur waar ik alle apps op kan vinden en alles kan kijken waar ik voor betaal.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN

Reactie van de melder van de klacht Catharina28

1 jaar geleden - Belachelijk dat KPN zo met zijn klanten omgaat en laf dat zij niet eens het aandurven om de klacht te accepteren en er iets mee te proberen te doen! Ik ga wel naar mijn rechtsbijstand om te vragen os dit rechtsgeldig is en ik gewoon recht op goede apparatuur heb waarvoor ik betaal en zo niet dat ik dan mijn lidmaatschap op deze grond kan beëindigen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Catharina28
💡

Tip from our consumer expert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Source: Geschillencommissie Telecommunicatie