Klacht: 1 maand aal bezig met opzeggen maar er gebeurd niks

RichardGollin op 06 januari 2025 over KPN in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KPN
Categorie Alles-in-1
Status Nieuwe klacht
Datum 6 januari 2025

Richard Gollin heeft herhaaldelijk geprobeerd het abonnement van zijn moeder bij KPN op te zeggen, maar dit proces verloopt moeizaam. Na zeven pogingen kreeg hij te horen dat de opzegging was afgekeurd vanwege een probleem met het bestandstype. Hij eist nu actie met terugwerkende kracht en dreigt met verdere stappen als er binnen tien dagen geen reactie komt.

Mijn Klacht:

Beste KPN,

dit is inderdaad al de 7de keer dat ik het abonnement opzeg waar ik er al sins 3 december mee bezig ben.
Zojuist te horen gekregen telefonisch dat het afgekeurd was omdat het BRP bestand GEEN Acrobat file was.
Nou echt belachelijk maar nogmaals bij deze nu met de juiste EXTENTIE!!!!!

En NU ONDERHAND ACTIE!!!!!!! Met terug werkende kracht. Zo niet en geen reactie binnen 10 dagen ga ik jullie aanmelden bij de consumentenbond en op klacht.nl. Ben hier helemaal klaar mee!!!!!

Met vriendelijke groet,

Richard Gollin namens mijn moeder die naar een verzorgingstehuis is gegaan (M.C. de Turck van Gestel. Aansluitadres Bredalaan 77021, 5652JX, Eindhoven

Gewenste Oplossing:

Gewoon doen wat ik vraag, OPZEGGEN!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN

Reactie van de melder van de klacht RichardGollin

1 jaar geleden - Omdat ik al meer dan een maand bezig ben met opzeggen krijgen ze een dikke verdiende 1 !!

Reactie van de melder van de klacht RichardGollin

1 jaar geleden - Omdat ik al meer dan een maand bezig ben met opzeggen krijgen ze een dikke verdiende 1

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door RichardGollin
💡

Tip from our consumer expert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Source: Geschillencommissie Telecommunicatie