Klacht: kpn kom afspraaken niet na en als je iets afspreek staat het opeens niet meer in de computer

henri1982 op 14 oktober 2013 over KPN Internet in de categorie Internetproviders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Categorie Internetproviders
Status Open
Datum 14 oktober 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik had op mn oude adres glasvezel abonnement verhuis servies gebeld zou mee over verhuizen maar was op mijn nieuwe adres nog niet aanwezig dus tip van hun even 3 maanden koper te nemen daarna kon ik mn eigen abonnement weer nemen nou is er zonder mijn weten in een nieuw abonnement aan gemaakt en zit ik er weer een jaar aan vast en dan bel ik ze om te zeggen dat ik mn oude abonnemet mee had genomen naar nieuwe adres zeggen ze staat hier niks in de computer hellaas zit er nu weer een jaar aan vast bedankt kpn en zeggen ze kan wel tegemoet komen 2 maanden gratis film 1 ja en als je het naar 2 maanden vergeet af te zeggen kan je nog meer betalen service 0,0

Gewenste Oplossing:

dat ik gewoon mn oude datum kan aanhouden waar ik op mn oude adres mee begon dat ik hem nu eindelijk als ik dat wil maandelijks op kan zeggen en laat ze stoppen met gratis aanbieden wat daarna betaald moet worden als je het vergeet af te zeggen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN Internet

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN Internet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM