Klacht: 0653131313

Hbergen op 11 april 2016 over KPN Internet in de categorie Internetproviders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Internetproviders
Status Nieuwe klacht
Datum 11 april 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ook bij mij zijn tijdens mijn vakantie, maar ook bij een bezoek aan Brussel, diverse sms jes verstuurd naar dit nummer. Hier klopt echt niets van en ik heb dus een onnodig hoge rekening. Bij de klantenservice wordt gezegd dat whats-app automatisch wordt omgezet naar Sms, maar dit klopt al helemaal niet. Ik voel het dan ook als niet verifieerbaar geld afkloppen van mensen om vervolgens te zeggen dat jullie er niets aan kunnen doen! Riekt naar oplichting en als je de diverse websites erop naslaat, is dit een veel voorkomend probleem.

Gewenste Oplossing:

terugbetaling van deze sms-jes die niet zijn verstuurd door mij . Het feit dat dit ook in Brussel is gebeurd bewijst dit, dus om het te wijten aan de Malediven is ronduit lariekoek.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN Internet

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN Internet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Hbergen
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM