Klacht: solar led tuinlampjes

hans publiekhuysen op 03 april 2016 over Koopjedeal.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 april 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste Hans, Allereerst onze excuses voor de inferieure kwaliteit van het geleverde product. Ik zie echter dat mijn collega Jolanda u verder geholpen heeft met uw klacht. Er staan inderdaad wat klachten over Koopjedeal.nl op het internet. Over elk bedrijf...

Categorie Deal-Sites
Status Opgelost
Datum 3 april 2016

Een klant van Koopjedeal.nl heeft twee sets solar LED tuinlampjes besteld, maar was teleurgesteld over de geringe lichtopbrengst na installatie. Ondanks het indienen van een klacht via e-mail ontving de klant geen reactie, wat leidde tot een gevoel van onbetrouwbaarheid van het bedrijf. De totale waarde van de bestelling was € 38,00.

Mijn Klacht:

ik had twee sets van elk vier lampjes besteld en keurig ontvangen.
maar na montage van een vijftal heb ik zitten wachten tot het donker was. hoe groot was mijn verbazing dat de lichtopbrengst dermate gering was dat ik mijn zwarte honden nog met een zaklamp moest zoeken bij wijze van spreken. gloeiende spijkers!
op mijn klacht via i-meel kwam geen reactie. op een andere site heb ik inmiddels genoeg over koopjedeal gelezen waardoor de moed helemaal in mijn schoenen zonk. het lijkt een zeer onbetrouwbaar bedrijf te zijn.
het gaat over € 38,00. geen wereldbedrag.

Gewenste Oplossing:

een fatsoenlijke reactie van koopje deal is het minste.
met de wijsheid van dit moment wil ik graag eerst mijn euri terug, daarna kan deze leverancier van mij de lampjes terugkrijgen.
normaal toch?

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Koopjedeal.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Koopjedeal.nl nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Koopjedeal.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Koopjedeal.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Koopjedeal.nl

Heeft op 09 april 2016 om 10:46 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Hans,

Allereerst onze excuses voor de inferieure kwaliteit van het geleverde product.
Ik zie echter dat mijn collega Jolanda u verder geholpen heeft met uw klacht.

Er staan inderdaad wat klachten over Koopjedeal.nl op het internet.
Over elk bedrijf zijn er klachten, zelfs Mercedes heeft klachten.
Het bedrijf moet uiteraard wel de kans krijgen om uw klacht op te lossen.
Zoals u ziet, worden vrijwel alle klachten naar wens opgelost.

Wij verwerken jaarlijks miljoenen zendingen en helaas kan er zo nu en dan wat misgaan.

In het vervolg kunt u bij beschadiging of ontevredenheid een retour-aanvraag bij ons doen. De retour-aanvraag wordt binnen 1 werkdag geaccordeerd.
Een retour-aanvraag doet u via www.koopjedeal.nl/klachten

Hopend u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.
Mochten er vragen of opmerkingen resteren, neem gerust contact op met ons.

Met vriendelijke groeten,

Sander van de Buurt
Servicemanagement
www.koopjedeal.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM