Klacht: geen goed product

1933 op 19 september 2017 over Koopjedeal.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 29 september 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste J.A. Smans, Hartelijk bedankt voor uw bericht. Het spijt ons om te vernemen dat u een klacht heeft over de door u bestelde lampen. Op 20 september is er een online retouraanvraag voor u ingediend, deze is tevens gelijk...

Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Deal-Sites
Status Opgelost
Datum 19 september 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

begin mei 2017 een bestelling geplaatst: tandenborstels ( voldoen goed) en 2 zonnelampen voor in de tuin. erg mooi, maar na 1 maand ging nummer 1 al stuk, en vorige week ook nummer 2: er loopt water in, dus is het geen goed systeem, want dan werken ze niet meer. wat doen we daaraan?.

Gewenste Oplossing:

graag nieuwe lampen die wel goed zijn afgesloten, zodat ze blijven functioneren

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Koopjedeal.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Koopjedeal.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Koopjedeal.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Koopjedeal.nl

Heeft op 29 september 2017 om 16:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste J.A. Smans,

Hartelijk bedankt voor uw bericht.

Het spijt ons om te vernemen dat u een klacht heeft over de door u bestelde lampen.

Op 20 september is er een online retouraanvraag voor u ingediend, deze is tevens gelijk in behandeling genomen door de retourafdeling.

U heeft een e-mail ontvangen met betrekking voor een kosteloze retourzending. Zodra uw bestelling retour is gekomen, worden er zo spoedig mogelijk nieuwe lampen naar u toegestuurd.

Nogmaals onze excuses voor het geleden ongemak en wij zien de retourzending graag tegemoet, zodat wij dit zo spoedig mogelijk voor u af kunnen handelen.

Hopend u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Team Webcare
Koopjedeal.nl

1933

Heeft op 29 september 2017 om 21:55 geantwoord

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

in verband met vakantie kunnen we nu pas reageren op uw oplossing.uiteraard hebben we de verpakking niet meer, en de lampen liggen uit elkaar, en bovendien is er geen adres doorgegeven waar de lampen heen moeten.jammer is dit voor ons dus gen oplossing, maar we verwachten toch 2 nieuwe lampen.
vriendelijke groet, jan en nelleke smans

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM