Klacht: bestelling KJD962789

verkerkclaudia op 02 augustus 2023 over Koopjedeal.nl in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 8.0/10 ★★★★☆
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 2 augustus 2023

Een klant van Koopjedeal.nl heeft geen track en trace ontvangen voor zijn bestelling van een tv en kan de website van het bedrijf niet meer vinden. Dit roept twijfels op over de betrouwbaarheid van het bedrijf en de klant overweegt verdere stappen te ondernemen als de situatie niet snel verbetert.

Mijn Klacht:

Ik heb nog steeds geen track en trace gehad voor tv, en nou is uw website nergens meer te vinden. Daardoor ga ik me afvragen of jullie de boel oplichten. Hopelijk is het vals alarm, maar anders ga ik hier zeker werk van maken

Gewenste Oplossing:

Of product leveren, of geld terug

Beoordeling 8/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Koopjedeal.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Koopjedeal.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door verkerkclaudia
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM