Klacht: Product wordt niet geleverd

SannB op 16 maart 2012 over koophetsimpel.nl in de categorie Internetshops - Meubels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 16 maart 2012

Een klant heeft op 7 maart 2012 een bordspel besteld bij koophetsimpel.nl, met een verwachte levertijd van 1 tot 5 dagen na betaling. Ondanks directe betaling via iDeal en een bevestiging van ontvangst, heeft de klant na 10 dagen nog steeds geen levering ontvangen en vreest nu voor oplichting, gezien de negatieve ervaringen van andere klanten op internet.

Mijn Klacht:

Ik heb op 7 maart 2012 een bordspel gekocht op koophetsimpel.nl. In de productomschrijving stond dat de levertijd 1 tot 5 dagen zou duren, zodra er betaald zou zijn. Ik heb het bedrag gelijk overgemaakt via iDeal en dezelfde avond nog ontving ik een email met daarin de bevestiging dat het geld was ontvangen en dat het product zo snel mogelijk verzonden zou worden. Nu 10 dagen later heb ik echter nog steeds niks ontvangen. Na wat research op internet en berichten op verschillende fora ben ik veel negatieve reacties tegengekomen en ben ik bang dat ik opgelicht ben.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag zien het spel alsnog zo snel mogelijk mogen te ontvangen of ik wil mijn geld terug.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM