Klacht: gedownloade boeken niet te lezen staan wel op de e reader

Hetty Buisman op 25 maart 2016 over Kobo Books in de categorie Boeken, Internetshops - Boeken en tijdschriften

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kobo Books
Categorie Boeken
Status Nieuwe klacht
Datum 25 maart 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Kan niet worden geopend, beschermd door ADE en is momenteel niet toegankelijk met je adobe ID. Bovendien gaat de sync telkens terug naar een oude datum van 14 -02-2016. Heb deze ereader gereset, helpt niet. Adobe ID verwijderd er weer opnieuw ingesteld . De ADE verwijderd en er weer opgezet. Als ik via de computer kijk staan de boeken er wel maar zijn niet te lezen, vind het een hele slechte omschrijving hoe je alles moet doen, alleen gericht op boeken kopen van Kobo en dat kan alleen met een creditcard? waar om niet bijv via Ideal .

Gewenste Oplossing:

Als ik de boeken van de bibliotheek die geschikt zijn voor een ereader kan lezen, daar is deze ereader toch voor bedoeld.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kobo Books

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kobo Books nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM