Klacht: omzetten naar betaald product zonder bevestiging klant

Evertzucht op 13 juli 2021 over KNAB BANK in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Bedrijf KNAB BANK
Categorie Banken
Status Open
Datum 13 juli 2021

Een klant van KNAB Bank uit zijn onvrede over het omzetten van zijn rekening naar een betaald product zonder expliciete toestemming. Hij wijst erop dat hij nooit heeft ingestemd met de kosten van 5 euro per maand en vindt het verdacht dat hij vlak voor de vakantieperiode geen toegang kan krijgen tot zijn rekening om deze op te heffen.

Mijn Klacht:

– knab gaat geld vragen voor rekening, 5 euro per maand !! Als je niet op tijd reageert wordt ervan uit gegaan
dat je akkoord bent, En dat vlak voor de grote vakantie periode. Dat is wel HEEL doorzichtig.
Juridisch gezien is dit toch nooit houdbaar? Niemand heeft ooit getekend voor een betaald product.
– knab zegt dat je je rekening eenvoudig kunt opheffen. Maar inloggen kan (ook heel toevallig) nu
net niet meer met de reader. Ik moest echt 2 keer lezen om te geloven wat ik zag.

Gewenste Oplossing:

Tevreden kan al niet meer. Minder boos zou ik en andere klanten kunnen zijn als bij knab:
- men alle klanten niet dwingt de app te gebruiken
- men communiceert dat de rekening eenvoudig kan worden opgeheven telefonisch (Bijzonder dat dit kan zonder de app. Waarom is deze app dan nodig??). Overigens wel 20 wachtenden met gem wachttijd van 3 kwartier !!
- men de rekening automatisch opheft bij geen reactie op door knab verzonden mail.
- men toegeeft dat dit soort berichten vlak voor de vakantie wel heel doorzichtig zijn en inziet dat dit pure diefstal is van geld en (privacygevoelige) gegevens
- men ZSM excuses aanbiedt voor deze diefstal via mail, waarin ook aangegeven dat rekening zal worden opgeheven ipv omgezet.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KNAB BANK

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KNAB BANK nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Evertzucht
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM