Klacht: Vlucht overboekt, dus gewoon niet mee!

E. Sligting op 28 april 2012 over KLM in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf KLM
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 28 april 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Eindelijk zou mijn schoonzusje ons op komen zoeken in Frankrijk (naar Bordeaux). Omdat het meer dan 100 km. rijden is, al op tijd weg. Vlak voor Bordeaux krijg ik sms dat de vlucht overboekt is en ze gewoon niet mee kan!! Terwijl ze al maanden geleden geboekt en betaald heeft… Schandalig! Waarschijnlijk mag diegene die gister boekte, tegen een tarief dat 4 x zo duur was, wel mee!! Heb vertrouwen in KLM verloren en zal volgende keer aanbevelen om met Transavia naar Bergerac te vliegen..

Gewenste Oplossing:

Deze emoties zijn niet in geld uit te drukken.. we hebben er zo naar uitgekeken en ze heeft er zo voor gespaard.. feest vanavond georganiseerd.. en dan is ze er niet?!!
Zo ga je niet met mensen om.. denk niet dat er een tevreden oplossing is.. dit kunnen ze niet meer terugdraaien..

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM