Mijn Klacht:
Geachte KLM
Ik kocht met spoed een ticket retour Bonaire – Schiphol op woensdag 15 aug, om op vrijdag 17 aug. te vliegen naar Ned wegens het overlijden van mijn vader. Ik ben Angliet Baidjoe woonachtig op Bonaire.
Mijn klacht gaat over de machtshouding van het KLM personeel op Bonaire. Voor de tweede keer overkomt het mij dat ik onheus en onjuist behandeld wordt ten overstane van iedereen door de manager van de KLM aldaar wwrkend op dat moment op de luchthaven. Deze mevrouw komt uit Equador en was alles behalve klantvriendelijk jegens mij. Het gaat over mijn rode tas, waar ik een tijd geleden ook al een klacht naar de KLM stuurdeomdat ik toen wegens deze tas ook ten onrechte ben behandeld. De KLM heeft toen haar verontschuldiging aangeboden. Echter het gebeurde nu weer bij een andere manager.
Ik checkte op tijd in met een incheck gewicht van 19 kl en mijn handbagage slechts 7 kl in de rode tas waar ik al 10 jaren mee vlieg. Het voldoet aan de maten en mijn gewicht was ver beneden het maximale. Maar mijn tas mocht niet mee zei men bij de incheckbali. Ik zei toen dat deze tas wel degelijk mee mag en dat de KLM al eerder deze tas had goed gekeurd voor de reis. Echter ik mocht niet verder en ik moest 15 minuten wachten op de manager en werd onnodig aan de kant gezet. Toen deze manager kwam zei ze dat ik die tas niet mocht meenemen. Ik plaatste de tas in het vakje en het ging erin nadat ik het had goed geschikt in erin te vallen. De manager vond toen dat het niet de bedoeling was dat ik de tas moest schikken. Het is een tas, dus van stof die allerlei vormen aanneemt. Maar het voldoet aan de maten en woog maar 7 kl. Daarin had ik 2 pakjes netjes voor de begrafenis van mijn vader , een vest , een jas , een steun voor de nek en een toilettas en teenslippers om in het vliegtuig aan te doen. Andere mensen gingen mochten met veel grotere en zwaardere handbagages naar de vertrekhal. Omdat ik daarop wees zei de manager en ook zei dat de KLM op Schiphol daar nooit een probleem mee heeft want die tas voldoet aan de eisen van de KLM zei deze mevrouw: DAT IS NED, HIER BEPAAL IK. En een volgende keer gaat deze tas niet mee. Ik liep toen verder met tranen in mijn ogen.
Ik was al zeer emotioneel over de plotselinge dood van mijn vader en zeer gespannen om in 2 dagen alles in orde te maken binnen mijn prive zodoende in allerijl op die KLM vlucht te gaan. Kreeg ik op de luchthaven zo een onbeschofte uit machtslust handelend mens die kost wat kost haar gelijk wilde hebben en mij zeer vernederend dat liet merken.
Weer vraag ik de KLM hier iets aan te doen. Punt 1 ik wil een officieel bewijs dat handbagage van stof , dus een tas gewoon mee mag wanneer het voldoet aan de gestelde voorwaarden. Ik reis met deze tas al jaren en op Schiphol is het nooit een probleem en word ik met alle vriendelijkheid behandeld. Maar op Bonaire doet men alsof de KLM een prive bezit is van het personeel aldaar en dat zij naar hun maatstaven te pas en te onpas kunnen bepalen waar passagiers aan moeten voldoen.
Ik vlieg sinds ik 30 jaar geleden verhuisde naan de Antillen , meestal een paar keer per jaar met de KLM. Kijk maar naar mijn historie in het systeem. Ik ben een trouwe klant van de KLM. En ik dacht dat de klant koning was. Helaas is dat niet zo op Bonaire. En ik wil daar niet steeds het slachtoffer van worden. Daar dient de KLM iets aan te doen. Want reizen is zo niet leuk en dat is wel waar de KLM voor staat.
In afwachting van uw reactie verblijf ik.
Hoogachtend.
Angliet Baidjoe.
Gewenste Oplossing:
k wil graag een goed gebaar van de KLM voor deze ongemakkelijke behandeling. Ook wil ik een officieel bericht van KLM op Mijn naam dat ik mijn tas gewoon mag meenemen als handbagage. Op Schiphol vraagt men mij zelfs of ik het ingecheckt wil omdat het van stof is. Op Bonaire word je als een crimineel behandeld om diezelfde tas . Wat een verschil.
Ik wil dat het personeel op Bonaire en in het bijzonder deze manager uit Ecuador erop gewezen wordt dat zij er voor zorgt dat KLM klanten verliest door deze machtswellustige narrow minded houding. De klant is koning en niet omgekeerd.

