Klacht: klacht .nl kent het bedrijf niet

H.I op 22 maart 2020 over Klacht.nl in de categorie Klachtensite

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 maart 2020
Reactie van het bedrijf:

Goedemiddag heer of mevrouw Dusman, Bedankt voor het melden van uw klacht en onze excuses dat het niet gelukt is om een klacht te plaatsen over het door u gewenste bedrijf. Toch is het zo dat ons formulier wel werkt...

Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Klacht.nl
Categorie Klachtensite
Status Opgelost
Datum 22 maart 2020

Een gebruiker ervaart problemen met het toevoegen van een bedrijf op Klacht.nl, omdat de optie om een bedrijf toe te voegen niet zichtbaar is na het aanvinken van de juiste melding. Daarnaast ondervindt de gebruiker moeilijkheden met het inloggen, waardoor eerder ingevoerde informatie verloren gaat en opnieuw moet worden ingevoerd.

Mijn Klacht:

Klacht .nl meld dat als je het bedrijf er niet instaat. Je de melding aan moet vinken staat er niet in.
Dit gedaan, maar krijg geen verdere opties om een bedrijf toe te kunnen voegen of iets dergelijke.
Heb geen enkele optie , nadat ik mijn hele verhaal had ingetypt over het bedrijf.
Dit wil ik melden bij klachten .nl dus alles opnieuw getypt naar jullie, word mijn wachtwoord niet herkend. Moet opnieuw alles invoeren en wachtwoord resetten , en word hier mijn wachtwoord wel herkend, maar niet op het oude gedeelte waar ik alles ingevoerd had

Gewenste Oplossing:

De mogelijkheid om over een bedrijf een klacht in te voeren

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Klacht.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Klacht.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Klacht.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Klacht.nl

Heeft op 23 maart 2020 om 17:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemiddag heer of mevrouw Dusman,

Bedankt voor het melden van uw klacht en onze excuses dat het niet gelukt is om een klacht te plaatsen over het door u gewenste bedrijf. Toch is het zo dat ons formulier wel werkt zoals door u zelf is beschreven. Op het moment dat een bedrijf nog niet bekend is in onze database kiest u tijdens het plaatsen van de klacht voor staat niet in de lijst en gelijk in het vakje daaronder bij Nieuw bedrijf vult u de naam in van het door u gewenste nog onbekende bedrijf. Uw klacht zal dan in een wachtrij in ons systeem terecht komen en wij zullen handmatig het door u ingevulde bedrijf toevoegen en uw klacht aan hun doorzetten.

Mocht deze optie bij u niet beschikbaar zijn zou u ons hiervan dan aub een screenshot kunnen sturen zodat wij dit verder voor u kunnen onderzoeken.

Mocht u verder nog vragen hebben of hulp nodig voor wat betreft het inloggen op onze website stuurt u ons dan vooral een mailtje op [email protected]

Alvast een fijne avond gewenst.

Met vriendelijke groet,

Michael - Klacht.nl

H.I

Heeft op 26 maart 2020 om 20:47 geantwoord

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Ik probeer al een aantal keren te reageren, maar dat schijnt niet te kunnen.
Outlook geeft dan klacht onbestelbaar aan. Dus ik kan alleen op deze wijze reageren.
Wat u aangeeft dat ik een ander bedrijf kan toevoegen, is niet mogelijk.
Ik ben dus nu al aan het klagen op klacht.nl. Nou dan word je echt moedeloos, en voel je je van de ene hoek naar de andere gestuurd.

Bericht van

6 jaren geleden - Goedemiddag heer Dusman, Ik heb u een bericht gestuurd vanaf [email protected] Als u zo vriendelijk zou willen zijn om daarop te reageren, helpen wij u uiteraard graag verder met dit probleem. Met vriendelijke groet, Michael - Klacht.nl

Bericht van

6 jaren geleden - reeds verstuurd.

Alle klachten die gemeld zijn door H.I
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM