Klacht: Klacht Mediamarkt, onterecht, Mw. D

R.H.B op 30 juli 2012 over Klacht.nl in de categorie Klachtensite

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 3 augustus 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw, Bedankt voor uw bericht. Wij vinden hoor- en wederhoor zeer belangrijk en maken graag een gratis bedrijfsaccount voor desbetreffend bedrijf aan. Hiermee kan het bedrijf ook haar kant van het verhaal laten horen op Klacht.nl. Wij passen een...

Bedrijf Klacht.nl
Categorie Klachtensite
Status Opgelost
Datum 30 juli 2012

Een gebruiker uit kritiek op Klacht.nl vanwege het ontbreken van controle op ingediende klachten, wat volgens hem leidt tot onterechte beschuldigingen aan personeel van bedrijven. Hij wijst erop dat het gebruik van een pseudoniem de mogelijkheid biedt om ongefundeerde verhalen te publiceren, wat kan leiden tot smaad. Klacht.nl heeft in dit geval de naam van een medewerker verwijderd en excuses aangeboden voor het ongemak.

Mijn Klacht:

Klacht.nl controleerd de klachten niet in het belang van privacy?! De klager mag een “nickname” gebruiken en kan op deze manier een geheel eigen verhaal als klacht publiceren en onterecht personeel van een bedrijf met naam en toenaam zwart maken? In dit geval heeft klacht.nl de naam R verwijderd en excuses aangeboden voor het ongemak!?
Zie citaat:Hij(in dit geval Zij) die opzettelijk iemands eer of goede naam aanrandt, door telastlegging van een bepaald feit, met het kennelijke doel om daaraan ruchtbaarheid te geven, wordt, als schuldig aan smaad, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden of geldboete van de derde categorie!

Gewenste Oplossing:

Mw D waarschuwen voor haar Aktie!! Bij jullie zullen haar gegevens bekend zijn. Excuses van haar kant zouden niet misplaatst zijn!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Klacht.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Klacht.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Klacht.nl

Heeft op 03 augustus 2012 om 20:15 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw,

Bedankt voor uw bericht. Wij vinden hoor- en wederhoor zeer belangrijk en maken graag een gratis bedrijfsaccount voor desbetreffend bedrijf aan. Hiermee kan het bedrijf ook haar kant van het verhaal laten horen op Klacht.nl. Wij passen een klacht alleen aan indien daar persoonlijke gegevens, discriminerende of bedreigende uitingen in staan. Wij kunnen helaas niet beoordelen of een klacht smaad of laster bevat, dat kan alleen de Nederlandse rechter.
Wat betreft de klacht met de gegevens over mevrouw D ontvangen wij graag een link naar desbetreffende klacht, zo kunnen wij ook haar naam anonimiseren.

Mocht u nog andere vragen hebben, dan horen we dat graag.

Vriendelijke groet,

Maarten
[email protected]

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM