Klacht: Slechte kwaliteit koffer, Kijkshop heeft tegen ons gelogen

Biancagbb op 05 juni 2012 over Kijkshop in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kijkshop
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 5 juni 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik moest een koffer voor Amerika meenemen, en zag een mooie roze koffer. Heb gevraagd wat de kwaliteit was, en of het wel ECHT geschikt was voor het vliegveld. Dit bleek dus niet zo te zijn, als ik de koffer optil komt er zoveel ruimte tussen dat je de kleding ziet en er is iets afgeknapt van de koffer, wat normaal nooit af kan knappen. Erg slechte kwaliteit dus, terwijl we het nog extra gevraagd hebben.
Zijn terug naar de winkel gegaan, maar werden erg laag behandeld. Het was onze eigen schuld omdat het een ‘goedkope en slecht qua kwaliteit koffer was’. Dit heeft de andere werknemer niet tegen ons gezegt. Ze konden er niets aan doen, en probeerden het nog niet eens. Slechte service dus.

Gewenste Oplossing:

Geen oplossing, werdt ook niet naar gezocht. GEEN SERVICE

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM