Klacht: Te hoge verzendkosten ( discriminatie)

Wiet van den Goor op 27 december 2014 over Kiala in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kiala
Status Open
Datum 27 december 2014

Een klant van Kiala heeft ervaren dat hij als Nederlander hogere verzendkosten moest betalen voor een pakket dat naar België moest worden verzonden, namelijk € 7,50 in plaats van € 4,50, wat volgens hem het tarief voor Belgen is. De medewerker bij het inleverpunt bevestigde dat de hogere kosten te maken hadden met zijn nationaliteit en het feit dat hij de verzendbon in Nederland had aangemaakt. De klant voelde zich hierdoor gediscrimineerd en was ontevreden over de situatie.

Mijn Klacht:

Ik als Hollander geeft een pakket af bij inleverpunt-Belgie en moet naar iemand in Belgie afgeleverd worden moet er € 7.50 voor betalen.

Als ik een Belg was geweest was dat voor € 4.50 verstuurd geworden, bij het inleverpunt zei de man dat dat kwam dat ik een Nederlander was en ik de bon thuis heb gemaakt in Nederland ,ik heb thuis met de bon maken erop gekeken en daar stond op € 4.50.
Bij hem op de scanner stond inderdaad €7.50 voor te verzenden,ik heb het pakket even goed daar gelaten het was er op dat moment druk in de winkel en de man merkte dat ik er niet mee eens was,en heb betaald en kan u zich voorstellen hoe ik me voelde !!!

Ik moest even een boodschap in Kinrooy doen en reed toen even door naar Maaseik voor het af te leveren en dacht kun je nog een paar eurootjes verdienen,het gekke is dat heb ik paar weken terug dat ook heb gedaan en moest ik € 4.50 betalen.

Aangezien ik veel met mensen uit belge transakties doe dacht ik dat ik tot nu toe bij Kiala aan het goede adres was,maar denk na vandaag anders over !

Ik vind het schandalig dat ik als Nederlander in Belgie een pakketje afgeeft dat ik dan net zo veel moet betalen als dat ik dat ergens in Holland inlever.

Gewenste Oplossing:

Als ik € 3.00 van de betaalde verzendkosten terug krijg !!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kiala

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kiala nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM