Klacht: 2de karcher laad ook niet meer op!!!!

[email protected] op 06 januari 2022 over Kärcher in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Kärcher is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Kärcher
Status Nieuwe klacht
Datum 6 januari 2022

Een klant heeft problemen met twee verschillende Kärcher apparaten die na een jaar niet meer opladen, ondanks het gebruik van een andere adapter. De klant vraagt om een oplossing, aangezien het probleem vaker voorkomt bij andere gebruikers. Er is een sterke verwachting dat Kärcher met een oplossing kan komen.

Mijn Klacht:

De eerste karcher na 1 jaar laadt niet meer op. Volgende gekocht. Nu weer hetzelfde liedje. Andere adapter gebruikt. Resultaat hetzelfde, niet opladen. Wat is hier toch mee aan de hand. Hopende op een goede oplossing anders gaat deze regelrecht de prullenbak in. Maar ik verwacht dat Karcher een oplossing voorhanden heeft. Ik ben niet de enige als ik internet bekijk. Karcher kunnen jullie mij helpen!!!!

Gewenste Oplossing:

Een goed werkend apparaat dat het blijft doen. We gebruiken het apparaat niet zo vaak maar het werkt verder wel heerlijk als hij het doet.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kärcher

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kärcher nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM