Klacht: Geblokkeerd zonder reden

vov op 29 oktober 2015 over Kamernet in de categorie Makelaars

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 2 november 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste P. Hof, Bedankt voor je feedback. Ik heb je mailcontact met ons bekeken en ik zie dat we deze klacht hebben opgelost samen met je! Het was inderdaad een misverstand en je hebt nu weer volledige toegang tot je...

Bedrijf Kamernet
Categorie Makelaars
Status Opgelost
Datum 29 oktober 2015

Een gebruiker van Kamernet heeft een klacht ingediend omdat zijn account zonder duidelijke reden is geblokkeerd na het plaatsen van een advertentie. Ondanks het ontvangen van meer dan 200 reacties en het houden van bezichtigingen, kreeg hij geen kans om zijn advertentie opnieuw te plaatsen nadat een potentiële kamergenoot niet kwam opdagen. De gebruiker benadrukt dat zijn advertentie eerlijk en betrouwbaar was.

Mijn Klacht:

Ik heb een advertentie geplaatst op kamernet.nl, ik heb meer dan 200 reacties ontvangen en ook mensen uitgenodigd voor een bezichtiging, iedereen die langs is gekomen vond de kamer netjes en wilde de kamer, toen ik uiteindelijk een kamergenoot had gevonden, kwam de persoon niet opdagen toen heb ik me advertentie opnieuw geplaatst, ik heb niet alle mensen beantwoord of uitgenodigd, opeens kreeg ik een melding dat me account was geblokkeerd, de advertentie is echt en ik heb niets of niemand kwaad aangedaan of wat dan ook, de advertentie is eerlijk en betrouwbaar.

Gewenste Oplossing:

kamernet had mij niet zomaar moeten blokkeren, ze hadden mij eerst kunnen mailen of contacteren, ik snap niet dat ik een echte advertentie plaats waarbij alles klopt en ik dan geblokkeerd word ik heb tenslotte niets gedaan dat tegen hun regels is, ik ben niet verplicht om iedereen uit te nodigen of te beantwoorden, de oplossing zou zijn mijn account deblokkeren en mij benaderen zodat ze kunnen controleren dat ik niets verkeerd heb gedaan en dat de advertentie klopt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Kamernet in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Kamernet een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Kamernet

Heeft op 02 november 2015 om 14:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste P. Hof,

Bedankt voor je feedback. Ik heb je mailcontact met ons bekeken en ik zie dat we deze klacht hebben opgelost samen met je! Het was inderdaad een misverstand en je hebt nu weer volledige toegang tot je advertentie. Daarnaast hebben we je nog extra gecompenseerd met een topadvertentie. Ik hoop dat alles zo weer goed is voor je!

Wij proberen altijd ons platform zo veilig mogelijk te houden, want soms wordt er misbruik gemaakt van onze dienst. Om dit te voorkomen, blokkeren wij soms preventief opvallende advertenties of gebruikers. Helaas komt het wel eens voor dat dit voorbarig is. Ik hoop dat dit de situatie verhelderd!

Met vriendelijke groet,

Berna - Kamernet

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM