Klacht: Betaalt maar account niet geactiveerd

Sacha.m op 29 juli 2020 over Kamernet in de categorie Makelaars

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kamernet
Categorie Makelaars
Status Open
Datum 29 juli 2020

Sacha heeft een premium account bij Kamernet aangeschaft voor €34, maar ervaart problemen met de activatie van haar account. Ondanks meerdere pogingen om in te loggen via zowel de website als de app, blijft haar account niet functioneren en is het bedrag al van haar rekening afgeschreven. Ze verzoekt om activatie van haar account of een terugbetaling.

Mijn Klacht:

Ik heb een maand premium kamernet betaalt, kostte €34 echter wordt mijn account niet herkend. Ik heb meerdere malen uitgelogd en ingelogd zowel via de website als via de app. Het account werkt nog steeds niet, maar het geld is wel van mijn rekening afgehaald. Vervelend want nu kan ik ook niet op nieuwe kamerberichten reageren. Ik zou graag willen dat mijn account in werking wordt gestelt/dat ik mijn geld terug krijg.

Mvg

Sacha

Gewenste Oplossing:

Als mijn account in werking wordt gesteld/ik mijn geld terug krijg.

Alle klachten die gemeld zijn door Sacha.m
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM