Klacht: De KvK gaat zonder toestemming met mijn persoonlijke gegevens aan de haal

Juliette64 op 18 juli 2020 over Kamer van Koophandel in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Kamer van Koophandel has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Overheid
Status Open
Datum 18 juli 2020

Een zzp'er heeft zich recentelijk ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en heeft verzocht om zijn persoonlijke gegevens afgeschermd te houden, wat niet is ingewilligd. Hij ervaart hinder van ongewenste telefoontjes en correspondentie van bedrijven die zijn gegevens gebruiken, en vraagt zich af of de Kamer van Koophandel hiervoor verantwoordelijk kan worden gehouden.

Mijn Klacht:

Twee weken geleden heb ik me ingeschreven bij de Kamer van Koophandel als zzp’er. Mijn dringende verzoek om mijn gegevens afgeschermd te houden kon helaas niet worden ingewilligd. Ik vind dat ongelooflijk. Ik ben verplicht me hier in te schrijven omdat opdrachtgevers dat eisen, maar wat heb ik eraan? Niks. Ik ben inmiddels vier keer gebeld door bedrijven die me allerlei ‘kortingen’ willen opdringen en vandaag ontving ik een brief van de firma ‘Graydon Openheid van zaken’, waarin me wordt uitgelegd dat ze nog veel verder met mijn gegevens aan de haal gaan. Ik wil dat niet. Kan de Kamer van Koophandel hierop worden aangepakt – ik ben slecht een van de vele, vele zzp’ers die hier niet op zit te wachten.

Gewenste Oplossing:

Als er eindelijk een wetswijziging komt, die zorgt dat het niet langer verplicht is je in te schrijven bij dit volkomen overbodige orgaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kamer van Koophandel

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kamer van Koophandel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Juliette64
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM