Klacht: Juristu betaald niet en misleid klanten.

Stefan Blank op 21 september 2022 over Juristu in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Juristu werkt aan deze klacht
🔄 In behandeling
Bedrijf Juristu
Categorie Incassobureaus
Status In behandeling
Datum 21 september 2022

Een klant van Juristu heeft in 2019 een incasso-opdracht gegeven, maar ervaart problemen met de betaling en communicatie van het bedrijf. Ondanks betaling van verschillende kosten, waaronder dagvaardings- en deurwaarderskosten, ontving de klant later een factuur met hogere kosten en bleef het daarna stil, terwijl een rechterlijk vonnis in 2021 een lager bedrag vaststelde. De klant voelt zich misleid door de beloften van Juristu en de onduidelijkheid over de kosten.

Mijn Klacht:

In 2019 heb ik Juristu een incasso opdracht gegeven een niet betalende klant te bewegen tot betaling.
Na enige tijd ontving ik een prijsopgave en factuur van Juristu met dagvaardingskosten (€ 350,–), griffierecht (€ 231,–) en deurwaarderskosten (€ 81,83). Heb ik keurig betaald. Telefonisch bleef Juristu beweren dat alle kosten verhaald zouden worden en ook op hun website (d.d. 07-09-2022) staat deze tekst.. Achteraf heb ik begrepen dat er al in 2020 een vonnis is geweest over misleiding door dit bedrijf. Vervolgens kreeg ik vijf maande later nogmaals een factuur met deurwaarderskosten van € 599,– (ook keurig betaald). En daarna werd het stil. Begin 2021 is er door de kantonrechter een vonnis uitgesproken dat veel lager was dan het bedrag incl. de kosten. Hoe kan dit? Ik kan en wil niet geloven dat de rechtspraak in Nederland zo belabberd is. Wel heb ik ernstige twijfels over de professionaliteit van Juristu. Op dit moment heb ik nog steeds niets ontvangen, in tegendeel, het heeft me alleen maar meer gekost. In mijn ogen zijn het OPLICHTINGS C.Q. MISLEIDINGSPRAKTIJKEN (oprichter Maurits Hennen zal met de oplichtingspraktijken van Juristu wel veel geld verdienen) waarbij met een mooie website en valse beloften klanten worden gelokt, geld afhandig gemaakt en het probleem niet wordt opgelost. Aan de praktijken van dit bedrijf MOET echt iets gebeuren zodat er niet nog meer SLACHTOFFERS vallen.

Op de website van dit bedrijf staat nog steeds:

WAT BETEKENT NO CURE NO PAY?
De juristen van Incassobureau Juristu werken op basis van no cure no pay. Dit betekent letterlijk dat als wij niets voor u kunnen incasseren, u ook niets betaalt. Het betekent ook dat de wettelijke incassokosten, die bovenop de hoofdsom van uw vordering komen, door uw wanbetaler moeten worden betaald. U heeft immers al lang genoeg op uw geld moeten wachten. Mocht uw debiteur de incassokosten onverhoopt niet betalen, wat weinig voorkomt, dan vragen wij deze wettelijke vergoeding aan de opdrachtgever.

Doordat wij op basis van no cure no pay werken, kunt u een minnelijke incassoprocedure met meer zekerheid starten omdat u niet voor hoge kosten komt te staan als er niets geïncasseerd is – al is de kans klein dat ons dat gebeurt.

Gewenste Oplossing:

Inmiddels gaat het mij niet eens meer over het volledige bedrag dat betaald word. Belangrijk is dat vooral de misleidende praktijken van dit bedrijf worden stop gezet. Ik voel me OPGELICHT.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Juristu over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Juristu in behandeling genomen

Bericht van Juristu

3 jaren geleden - Geachte heer Blank, Graag ontvangen we uw dossiernummer waar uw klacht om gaat. Met vriendelijke groet, Juristu

Alle klachten die gemeld zijn door Stefan Blank
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM