Klacht: Stomerij jumbo

Kevin Mackaaij op 03 februari 2016 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 3 februari 2016

Een klant heeft zijn jas naar de stomerij van Jumbo in Houten gebracht, maar deze bleek na de eerste reiniging niet schoon. Na een tweede poging vertoonde de jas krassen en is de waterafstotendheid verloren gegaan, terwijl de dons in de jas is gaan slinken. De klant is teleurgesteld, vooral gezien de hoge prijs van de jas en het feit dat deze pas een jaar oud is.

Mijn Klacht:

Ik heb ongeveer +- 3 tot 4 weken geleden mijn jas naar de jumbo in Houten op het rond naar de stomerij gebracht, kon hem woensdags ophalen, maar bleek dat de jas helemaal niet schoon was, zelfs de cassiere viel het op en belde meteen de stomerij. De stomerij gaf aan dat ik hem nog 1 keer kon opsturen kosteloos en dat had ik ook gedaan. Bij het ophalen van mijn jas viel het meteen op dat er erg veel krassen voorop mijn jas zaten, maar keek er niet zo erg naar om ik was allang blij dat hij schoon was. Nu mettertijd heeft het al een aantal keer geregend, en is mij opgevallen dat de waterafstotendheid van mijn jas, gewoon geheel niet meer werkt. Ook de dons in de jas is helemaal gaan slinken. Het is een jas van 300 euro, en vind dit erg zonde de jas is net een jaar oud.

Gewenste Oplossing:

Jas laten repareren, of een nieuwe jas. Reparatie kosten zijn denk ik meer dan een nieuwe jas.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Jumbo

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Jumbo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer