Klacht: slecht behandeld

mandy19892003 op 02 december 2013 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

Meldingsnummer: 6604876458 Op 03-12-2013 heeft klant een mail ontvangen.

Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 2 december 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij hadden bij de bakkerij afdeling een hele marsepeinen big gezien die was geprijsd voor €2,39. Toen we bij de kassa kwamen betaalde we waarna de discussie begon. De hele big koste volgens de vrouw achter de kassa 66,98. ze griste de big weg en plakte over de oude prijs de nieuwe. Volgens het jumbo reglement krijg je de producten voor de aangegeven prijs.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag als compensatie die hele marsepeinen big voor €2,39 ipv 66,98. ofterwijl de prijs die op het oude kaartje stond

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jumbo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Jumbo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Jumbo

Heeft op 28 oktober 2014 om 10:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Meldingsnummer: 6604876458
Op 03-12-2013 heeft klant een mail ontvangen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Source: ConsuWijzer