Klacht: Scherpe metalen stuk in mijn brood

Asyasu op 03 december 2014 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 10 december 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben telefonisch contact opgenomen met de klant.

Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 3 december 2014

Op 2 december 2014 ontdekte een klant bij Jumbo een scherp metalen stuk in het brood dat zij had gekocht. Dit voorval veroorzaakte grote schrik, vooral omdat zij het brood samen met haar jonge dochter at. De klant vraagt zich af hoe het mogelijk is dat een dergelijk gevaarlijk voorwerp in het brood terecht is gekomen en pleit voor betere controles bij de productie.

Mijn Klacht:

Bij de Jumbo heb ik 2 december 2014 brood gekocht. Ik deelde het brood samen met mijn dochter van 23 maanden. Ik gaf haar een stukje en ik was plan om het andere stukje zelf op te eten. Bij het bijten ging het mis. Nog steeds kan ik niet geloven wat ik in mijn brood heb getroffen!!
Een dikke metalen stuk, even lang als mijn pink. Tevens aan beide kanten zeer scherp en puntig. Ongelofelijk! Ik ben er erg van geschrokken en ik wil niet eens nadenken over de mogelijke gevolgen hiervan.

Ik denk dat het een stukje is van de machine. Het lijkt mij dat wanneer er een machine stuk gaat er gekeken wordt of er geen brood in zit . Zo ja dan lijkt mij het logisch dat het niet verkocht wordt om dit soort taferelen te voorkomen??

Wat als mijn dochtertje het door geslikt had?? Dit had zeer ernstige gevolgen kunnen hebben.

Gewenste Oplossing:

Jumbo mag hier zelf over nadenken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jumbo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Jumbo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Jumbo

Heeft op 10 december 2014 om 10:53 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben telefonisch contact opgenomen met de klant.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer