Klacht: Perssinaasappels te duur

MattAlkmaar1811 op 18 december 2013 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 januari 2014
Reactie van het bedrijf:

Deze klacht hebben we in ons systeem opgenomen en via die weg beantwoord.

Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 18 december 2013

Een klant heeft klachten over de Jumbo op de Paardenmarkt in Alkmaar, waar hij problemen ervaart met de drukte en de afwezigheid van personeel bij de servicebalie. Daarnaast vindt hij de prijs van perssinaasappels bij Jumbo te hoog in vergelijking met Aldi, en merkt hij op dat de belofte van extra kassa's bij lange rijen niet altijd wordt nageleefd. Na contact met het hoofdkantoor blijkt dat Aldi en Lidl wel degelijk meedoen aan de prijsvergelijking, wat de klant als verwarrend ervaart.

Mijn Klacht:

Er is veel mis bij de Jumbo op de Paardenmarkt in Alkmaar.
Naast het feit dat je in de winkel haast over het personeel struikelt, is er bij de servicebalie zelden iemand te zien.
Ook de regel: “4 in de rij, kassa erbij” (of anders boodschappen gratis) lapt men geregeld aan de laars.
Maar goed, Jumbo pretendeert de goedkoopste te zijn in deze gemeente en dat klopt niet.
De perssinaasappels kosten bij de Aldi 1,99 per net van 2 kilo. Bij Jumbo tot voor kort 2,69.
Toen ik hier melding van maakte, sprak men zich vrij door te vertellen dat Aldi en Lidl NIET meedoen met de prijzencheck in Alkmaar.
Vreemd natuurlijk, dus gebeld naar het hoofdkantoor in Veghel en daar vertelde men mij, dat Aldi en Lidl wel degelijk mee doen in de prijsvergelijk.
Helemaal goed dus en zowaar……een week later groots aangekondigd bij Jumbo in Alkmaar: perssinaasappels per net van 2 kilo 1,99 !!!
Opgelost dus, zou je denken…..
Mooi niet, sinds deze week zijn de perssinaasappels per net van 2 kilo opeens weer 2,29 euro…….??????
Terwijl ze bij de Aldi nog steeds 1,99 zijn.
Wie houdt wie hier nou voor de gek…..????
Als je zo nodig 7 zekerheden wilt introduceren, waaronder die van laagste prijsgarantie, dan moet je je er ook aan houden.
Er staat ook nog een enorm bord bij de ingang waarin een aantal prijzen van lullige producten worden vergeleken met de Vomar supermarkt. Tjsa…..een bord met prijzenvergelijk van 4 weken geleden met een supermarkt die dan nog net in de gemeente Alkmaar staat, maar waar natuurlijk geen mens in de binnenstad naar toe gaat. Zo kan ik het ook.

Gewenste Oplossing:

Prijs van producten werkelijk en eerlijk als laagste in prijs presenteren door snellere actie.
Niet stiekem prijzen verhogen en wachten tot klanten hierover gaan klagen.
Vaste lage prijs voor groente en fruit!
Dit doet Jumbo met haar bananen toch ook zo trots?

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jumbo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Jumbo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Jumbo beoordeeld.

MattAlkmaar1811

Heeft op 17 januari 2014 om 15:15 geantwoord

Het is natuurlijk een lachertje als klanten de te hoge prijs van een product moeten melden bij de supermarkt die claimt "de laagste prijs garantie" te geven.....Ik wil eerder spreken van "laagste prijs misleiding"! Er lopen toch continue "spionnen" in andere supermarkten om de prijzen in de gaten te houden...? Dat hoeven klanten toch niet doen? De reactie op de servicebalie is natuurlijk helemaal een gotspe. Ik sta daar toch? Ik zie toch dat er regelmatig niemand staat? Anders meld ik dit toch niet?
En als er iemand staat is de telefoon altijd belangrijk dan de klant die daar een pakje sigaretten wil kopen. Nee, hier maakt Jumbo zich lekker makkelijk van af. Klacht afgehandeld, klant NIET tevreden met "oplossing".

Jumbo

Heeft op 17 januari 2014 om 16:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

Deze klacht hebben we in ons systeem opgenomen en via die weg beantwoord.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Source: ConsuWijzer