Klacht: Onprettig behandeld beveiliger

Marjolijnhalk op 23 maart 2015 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 30 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de klacht in ons systeem geregistreerd en in behandeling genomen, klant ontvangt van ons een eindreactie.

Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 23 maart 2015

Een klant van Jumbo voelde zich onprettig behandeld door een beveiliger die haar tijdens haar bezoek constant in de gaten hield. Na haar aankopen, inclusief een maaltjdsalade van Albert Heijn, werd ze door de beveiliger aangesproken over de salade in haar tas, zonder dat er enige excuses werden aangeboden na haar uitleg. De klant vond dat ze geen reden had gegeven om als verdacht te worden beschouwd.

Mijn Klacht:

Ik was al bij de Albert Heijn geweest en had daar een maaltjdsalade gekocht. Bij de Jumbo kwam ik nog krentenbollen en plastic bestek kopen. Een beveiliger bleef maar om me heen drentelen en gaf me een erg onprettig gevoel. Ik was op mijn hoede en voelde me in de gaten gehouden.

Toen ik netjes betaald had en de winkel uit liep pakte hij mij bij mijn schouder om na te vragen of ik al eerder bij de Jumbo was geweest vandaag. Ik zei van niet waarop hij zei dat hij een maaltjdsalade in mijn tas had gezien. Ik liet hem daarop zien dat deze bij de Albert Heijn vandaan kwam. Hierop zei hij enkel “oke” maar maakte hij geen excuses.

Ik heb geen enkele aanleiding gegeven om verdacht te zijn en ben niet eens in de buurt gekomen van de maaltijdsalades van de Jumbo. Toch kreeg ik het gevoel alsof ik een soort dief was die deze meneer wel even op heterdaad zou betrappen. Ik voel me hier zo slecht bij dat ik volgende keer liever naar de Albert Heijn loop.

Gewenste Oplossing:

Als ik alsnog excuses krijg van deze beveiliger die het duidelijk verkeerd in heeft geschat en die mij eigenlijk gewoon beledigd heeft omdat ik geen enkele aanleiding gaf. Als hij zich direct verontschuldigd had dan zou ik me nu niet zo ontsteld voelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jumbo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Jumbo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Jumbo

Heeft op 30 maart 2015 om 12:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de klacht in ons systeem geregistreerd en in behandeling genomen, klant ontvangt van ons een eindreactie.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer