Klacht: onbehoorlijk gedrag medewerkster jumbo reusel

[email protected] op 17 november 2014 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status In behandeling
Datum 17 november 2014

Een klant van Jumbo in Reusel ervoer op 15 november 2014 onbehoorlijk gedrag van een winkelmedewerkster, die haar publiekelijk aanspoorde om iets anders mee te brengen voor haar boodschappen. De klant merkte op dat een andere klant met een EmTe tas geen opmerkingen ontving, wat haar verbazing wekte. Ze verwacht excuses van het bedrijf, anders overweegt ze om niet meer terug te keren.

Mijn Klacht:

Op zaterdag 15 november 2014 was ik voor mijn boodschappen in de Jumbo in Reusel. Ik had een winkelmanager bij van een andere supermarkt voor mijn boodschappen in te doen. Aan de kassa werd ik aangesproken door een winkelmedewerkster met de opmerking dat ik de volgende keer als ik boodschappen kwam doen iets anders mee moest brengen. Dit ten overstaan van meerdere klanten. Wat scherst mijn verbazing dat er verderop en klant stond die boodschappen in een EmTe tas deed. Daar werd niets van gezegd. Ik verwacht minimaal excuses anders is het voor wat mij betreft niet Hallo Jumbo maar Good by Jumbo.

Chantal de Laat, Reusel.

Gewenste Oplossing:

ik verwacht minimaal excuses

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jumbo in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer