Klacht: on klant vriendelijk

carla-1987-t op 29 mei 2015 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 22 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de klacht in ons systeem geregistreerd en in behandeling genomen, klant ontvangt van ons een eindreactie.

Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 29 mei 2015

Een klant van Jumbo in Tilburg ervaart frustratie over de service bij de winkel. Ondanks dat er twee ingangen zijn, moest de klant batterijen bij de servicebalie halen en kon deze niet samen met de boodschappen aan de andere kant afrekenen, wat als onvriendelijk werd ervaren. Dit is niet de eerste keer dat de klant dergelijke problemen ondervindt.

Mijn Klacht:

Bij de jumbo aan de ene kant liggend in de kloosterstraat in tilburg zijn twee in en uitgangen. Nu had ik batterijen nodig en kon dat alleen bij de service balie halen. Dus ik sta netjes op mijn beurd te wachten en vraag naar de batterijen. Ook vraag ik of ik de batterijen aan de andere kant kan af rekenen. Maar helaas kon dat niet. Ik mocht wel de baterijen afrekenen en mijn boodschappen aan de andere kant. Toen vroeg ik of ik dan ook mijn boodschappen in een keer mocht afrekenen wat iedereen daar normaal doet. Maar helaas mocht dat ook niet. Ik vind het we een beetje belachelijk dat ze bij de jumbo zo moeilijk moeten doen. Helaas is dit niet de eerste keer.
Omdat de jumbo twee uitgangen heeft telt de reclame van TV ook niet. Vierde in de rij en alle kassa’s open boodschappen gratis. Nee dit telt niet in deze jumbo. Want ze hebben twee uitgangen en dan moet je maar naar de andere kant lopen om te kijken of daar een kassa vrij is. Ik hoef mijn boodschappen niet gratis maar dan moet je de reclame niet maken.
Zo zijn er nog een aantal dingen gebeurd in die winkel en ik vind het gewoon belachelijk dat ze zo met mensen om gaan. Er zijn namelijk ook eerlijke mensen op de wereld. Jammer dat het zo moet en jammer dat de klant niet koning is.

Gewenste Oplossing:

Dat hier is mee gedaan word en hopelijk krijg ik reactie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jumbo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Jumbo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Jumbo

Heeft op 22 juni 2015 om 07:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de klacht in ons systeem geregistreerd en in behandeling genomen, klant ontvangt van ons een eindreactie.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer