Klacht: dagje uit actie

Paulwilnaarwalibimetkorting op 21 mei 2014 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 1 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

05-06-2014 Klant heeft een mail ontvangen

Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 21 mei 2014

Een klant heeft een klacht ingediend over de dagje uit actie van Jumbo, waarbij hij constateert dat de korting op een Walibi-ticket via de actie minder voordelig is dan het kopen van een ticket rechtstreeks via de Walibi-website. De klant merkt op dat hij in plaats van de verwachte €10 korting slechts €3,50 korting ontvangt, wat hem teleurstelt. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik wil graag naar Walibi gaan met de dagjeuitactie. Indien ik boek via dagjeuitactie.nl kost een kaartje waar je van te voren een datum hebt aan moeten geven €32,-. Indien ik via de site van Walibi een dated ticked wil kopen kost me dit €25,50. Omdat ik in het weekend wil gaan mag ik maar 2 kortingvouches gebruiken. Een kaartje kost me dus 32-10=22 euro, terwijl een origineel kaartje zonder korting €25,50 kost. In plaats van 10 euro korting krijg ik dus 3,5 euro korting.

Gewenste Oplossing:

Indien ik per persoon echt 10 euro korting krijg. Ik wil graag komende zondag gaan dus het zou fijn zijn indien dit spoedig opgelost wordt. Ik heb tot dusver nog geen kaartjes gekocht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jumbo in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Jumbo een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Jumbo

Heeft op 01 juli 2014 om 12:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

05-06-2014

Klant heeft een mail ontvangen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer